DUKLA Michalovce – HC Prešov 07 4:1

DUKLA Michalovce - Prešov 4:1 DUKLA Michalovce - Prešov 4:1 DUKLA Michalovce - Prešov 4:1 DUKLA Michalovce - Prešov 4:1

Cenné víťazstvo, ktoré však veľa ešte neznamená

Rozhovor s trénerom Michaloviec Branislavom Kohutiarom.

Hokejisti michalovskej Dukly absolvovali v piatok proti Prešovu posledné domáce stretnutie základnej časti. Či aj posledné v celej sezóne, bude záležať od Michalovčanov v najbližších dvoch zápasoch na ľadoch Kežmarku a Dolného Kubína. Len cez týchto súperov a víťazstiev nad nimi totiž vedie cesta do play-off. Dukla doma Prešov zdolala presvedčivo 4:1, dosiahla cenné víťazstvo, ktorým sa udržala v hre o postup do vyraďovacej fázy, ale ani tento trojbodový zisk nebude veľa znamenať, ak ho Zemplínčania nepotvrdia v spomínaných zápasoch na ihriskách súperov.

Dukla sa so psychickou ťarchou, ktorá nútila myslieť len na víťazstvo nad favorizovaným súperom, vyrovnala výborne. Od začiatku začala aktívne a v tretej minúte po strele švihom z hokejky M. Slováka zazvonila horná žŕdka na prešovskej bráne. V 7. minúte poslal obranca Bodnár vysoko vyhodeným pukom do brejku Štefanecha, ktorý súčasne využil zaváhanie prešovského Hopkoviča, a po samostatnom nájazde otvoril skóre – 1:0. O 35 sekúnd sa Dukla radovala znovu v skrumáži pred prešovskou bránou sa najlepšie zorientoval Náhlik a strelou do odkrytej časti zvýšil už na 2:0. Domáci boli pri chuti a v 9. minúte po strele obrancu Regendu od modrej čiary sa puk znovu ocitol v bráne Šarišanov, ale kvôli okatému postaveniu Stríža v bránkovisku ho rozhodca Halecký neuznal. Domáci znovu gólovo udreli na začiatku druhej tretiny, počas presilovky vystrelil od modrej čiary obranca Bodnár a dobre postavený Mravec si dorážkou ponad betón brankára Zimu otvoril strelecký účet v michalovskom drese – 3:0. A michalovskí diváci sa o 57 sekúnd radovali znovu. Brankár Marton založil akciu, ktorá prostredníctvom Štefanecha putovala na rozbehnutého Stríža, ktorý presnou strelou bekhendom vyhnal prešovského gólmana Zimu na striedačku. Jeho náhradník Ferjo sa takisto mal čo obracať, ale svoj tím držal nad vodou, rovnako aj domáci Marton. Ten kapituloval až v 36. minúte po tvrdej strele obrancu hostí Pulščáka, ktorý znížil na 4:1. V záverečnej časti hry mali obe mužstvá viacero sľubných možností, ale obaja gólmani boli pánmi svojho rajónu. To sa potvrdilo aj 41 sekúnd pred záverom tretej tretiny, keď prešovský Ferjo zneškodnil trestné strieľanie domáceho Slováka.

napísal: REGZEP.sk

06:44 – Viktor Štefanech ( Tomáš Stríž, Robert Marton)
07:19 – Marek Náhlik ( Milan Mach, Radovan Petruňa)
22:44 – Michal Mravec ( Slavomír Bodnár) – pres/1
23:27 – Tomáš Stríž ( Viktor Štefanech, Robert Marton)