HC Zlín – IUVENTA Michalovce 26:28

11kolo0910_6

11kolo0910_2Iuventa nastúpila v Zlíne už so svojou novou posilou, ukrajinskou ľaváčkou Tatianou Tregubovovou, a zápas na palubovke svojho tabuľkového suseda odštartovala raketovo: po siedmich minútach viedla 4:0! Keď v 12. minúte zvýšila Polláková na 9:4 pre Iuventu, vyžiadal si tréner domácich Poloz oddychový čas. Zemplínčanky to však nepribrzdilo a v 19. minúte po góle Tregubovovej už viedli rozdielom ôsmich gólov 14:6! Michalovciam pomáhala predovšetkým skvelá brankárka Kudročová, vďaka ktorej pokračovali v sústredenom výkone. V 26. minúte Tregubovová svojim štvrtým gólom v stretnutí zvýšila už na 17:8, ale to bolo zo strany Iuventy v prvom polčase všetko. Húževnaté hráčky Zlína dokázali štyrmi gólmi za sebou znížiť na polčasových 12:17.

Zo záveru prvého dejstva naštartované domáce začali druhý polčas aktívne, ale Iuventa napriek tomu išla v 37. minúte do sedemgólového vedenia (14:21). Keď v 41. minúte videla michalovská Horňáková po treťom vylúčení červenú kartu, domáce vycítili šancu a dokázali znížiť na hrozivých 18:21. Iuventa sa ale nevzdávala a v 52. minúte znovu ušla na rozdiel piatich gólov (21:26). Mohla viesť aj vyšším rozdielom, to by však Michalovčanky nesmeli trestuhodne zahadzovať čisté šance ako na bežiacom páse. Tri minúty pred koncom sa Zlínu napriek oslabeniu podarilo znížiť na 26:28, tréner Iuventy Borys Petrovskyj si vzal oddychový čas  a keďže v hektickom závere už gól nepadol, odviezla si Iuventa dva cenné body.

V princípe hodnotím výkon družstva ako bojovný. Vycestovali sme s malým množstvom hráčok, celá ťarcha ležala na pätici Škľaruková, Hollá, Tregubovová, Hircíková a Bacyhrievová. V prvom polčase sme dobre začali, využívali sme šance a s podporou brankárky Kudročovej sme sa dostali až do deväťgólového trháku. Domácim vyšiel záver prvého polčasu a v zlepšenom výkone pokračovali aj po prestávke. Taktickým výkonom sme ich však udržali na dištanc. Máme za sebou ďalší zápas a verím, že naša forma sa bude postupne zlepšovať.

Boris Petrovskyj (tréner Iuventy)

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hadzana/s0910/11kolo] thumb=[polaroid] width=[170] height=[140]}