Orlom sa vonku nedarí

basket

Spišská Nová Ves ´B´ – 1. BK Michalovce        67:53 (42:29)

1.BK Michalovce mali cez víkend potvrdiť vzostup formy a dostať sa v tabuľke znova o niečo vyššie, ale najmä zlepšiť obraz svojej hry. V tomto zápase nastúpili celkom koncentrovane a zápas bol zo začiatku vyrovnaný. Postupne však mali trénovaný hostia presnú mušku a odskočili na 10 bodov. Aj keď párkrát hostia dotiahli náskok domácich, nestačilo to a prehrali. V poslednej štvrtine dostali šancu aj juniori.

Zostava a body 1.BK : V.Mitterpák 17, Svitlica 15, Tebeľák 9, R.Rakovský 8, Mižák 2, Holda 2, Maškulik, Jäger, Novakovský, Biganič

ŠPD Rožňava – 1.BK Michalovce 67:56 (38:30)

V druhom zápase nastúpili hostia v základnej zostave R.Rakovský, Mitterpák, Biganič, Svitlica, Tebeľák. Zápas mal počas troch štvrtín výbornú úroveň k čomu prispeli obe družstvá. Hra bola vyrovnaná a orli len zbytočnými stratami lôpt a nepresnými trojkovými pokusmi posadili domácich na koňa, ktorým sa streľba darila. Hostia nepremenili 15 trojkových pokusov. V poslednej štvrtine sa zápas len dohrával a znovu dostali šancu aj juniori 1.BK.

Zostava a body 1.BK : R.Rakovský 14, V.Mitterpák 12, Tebeľák 10, Maškulik 7, Svitlica 4, Holda 4, Biganič 2, Jäger 2, Mižák 1, Novakovský

Posledné domáce zápasy odohrajú Michalovčania začiatkom mája, keď v sobotu 1.5.2010 o 16:00 privítame družstvo Iskra Petržalka a v nedeľu 2.5.2010 o 13:00 hostíme družstvo Inter ´B´. Príďte nás povzbudiť !

zdroj: 1.BK MICHALOVCE