Siedme víťazstvo Dukly za sebou

intro_03

08Siedme víťazstvo Dukly v príprave za sebou

Hokejisti michalovskej Dukly pokračujú vo víťaznom rytme, čo potvrdili aj utorňajším domácim triumfom nad poľskou Krynicou (6:1). V deviatom stretnutí prípravy to bolo už ich siedme víťazné stretnutie a zároveň siedme za sebou. Najbližšie sa predstavia opäť doma, ich súperom bude v sobotu 4. 9. 2010 o 17.00 hod. extraligový tím HK Orange 20 a tento duel bude zároveň generálkou na majstrovskú súťaž. Dukla štartuje súboje o body v piatok 10. septembra 2010 na ľade Dolného Kubína.

Dukla sa do súpera pustila s vervou a už po piatich minútach sa predral pred bránu pravý krídelník prvej útočnej formácie Martin Segľa a k vzdialenejšej žrdi poslal Michalovce do vedenia. Domáci pokračovali v nápore a v 11. minúte vyťažil Lezo z prihrávky Opatovského spoza brány a bolo 2:0. Posledné slovo v prvej tretine patrilo päť Martinovi Segľovi, ktorý sa pred poľskou bránou zmocnil puku a strelou švihom zvýšil už na rozdiel troch gólov. Druhá tretina už bola o čosi vyrovnanejšia, aj keď z gólov sa tešili opäť iba domáci. V 32. minúte sa presadil Dancsák a v 38. vyťažil počas presilovej hry z perfektnej prihrávky Opatovského ďalší Segľa, tentoraz Pavol. Záverečná časť hry sa už v podstate iba dohrávala, hosťom sa v 48. minúte podarilo znížiť po samostatnom nájazde Čecha Valušiaka, ale gólový účet zápasu stanovil v 52. minúte výborne hrajúci Opatovský, ktorý po prieniku z ľavej strany chladnokrvne zavesil na konečných 6:1.
{youtube}1cp_5h7CE50{/youtube}

prípravný zápas

Michalovce – Krynica (Poľsko) 6:1

po tretinách (3:0, 2:0, 1:1)

Góly: 5. Martin Segľa, 11. Lezo, 17. Martin Segľa, 32. Dancsák, 38. P. Segľa, 52. Opatovský – 48. Valušiak.

• Vylúčení: 6:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.
  • Rozhodovali: Mi. Halecký – M. Korba, Hric
  • Divákov: 570.

HK DUKLA: R. Marton – Boržík, M. Kozák, P. Krecháč, V. Marinčin, Regenda, M. Takáč, Lad. Mucha, Petruňa – Martin Segľa, Dancsák, J. Minčák – Štefanech, P. Hurtaj, Lad. Sabol – Opatovský, Lezo, P. Segľa –  Fajčák, Ferenc.

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hokej/s1011/leto/mikry] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[DUKLA Michalovce – Krynica 6:1]}

zdroj: MICHAL1.sk