Prvé víťazstvo Dukly v príprave

intro_mipo42
03Hokejisti michalovskej Dukly odohrali v utorok tretie stretnutie v príprave na novú sezónu. Po prehrách 0:9 v Bardejove a domácej s rumunskou Miercureou Ciuc 3:4 po samostatných nájazdoch si pripísali prvé víťazstvo. Nad Prešovom zvíťazili 4:2, aj keď o svojom triumfe rozhodli až v posledných troch minútach. Najbližšie sa v piatok predstavia na ľade poľskej Krynice, doma diváci Duklu uvidia na budúci utorok o 17.00 hod. v odvete proti Bardejovu.

Zápas s Bardejovom nepriniesol oku lahodiaci hokej. Domáci išli do vedenia po spolupráci tretieho útoku, keď Opatovský našiel na útočnej modrej čiare Leza a ten po sóle nezaváhal – 1:0. hostia odpovedali na začiatku druhej tretiny, po krížnej strele bol úspešný Prešovčan Šiška. To však nebolo zo strany Šarišanov všetko, pretože v 29. minúte unikol po pravej strane Závacký a hostia viedli 2:1. už o tri minúty bolo vyrovnané po preštrikovaní sa domáceho Sabola pred brankára Mišuru, ktorému strelil gól pomedzi betóny. Výsledok bol na vážkach, no misky váh začal prikláňať na domácu stranu P. Hurtaj, ktorý švihom spomedzi kruhov poslal Duklu do vedenia. To spečatil v záverečnej power-play útočník P. Segľa gólom do prázdnej prešovskej brány.

• Návšteva: 500 divákov.

Zostava HK DUKLA: R. Marton – Boržík, M. Kozák, S. Bodnár, V. Marinčin, Lad. Mucha, M. Takáč, Petruňa, Piskura – Martin Segľa, Dancsák, J. Minčák – Stríž, P. Hurtaj, Štefanech – P. Segľa, Lezo, Opatovský – Lad. Sabol, Fajčák, Ferenc.

Zostava HC 07: Mišura – Ondrej, Hopkovič, M. Tkáč, Koma, A. Hruška, Jašek, M. Šiška – Zavacký, Kivader, Paulovič – Haas, Ľ. Chovan, Bosák – M. Náhlik, Šmihula, Tonhauser – Kráhlik, Michalica, V. Kubus.

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hokej/s1011/leto/mipo42] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[DUKLA Michalovce – HC 07 Prešov 4:2]}

zdroj: MICHAL1.sk