Futbalisti MFK Zemplín prehrali v Nymburku

Vo svojom druhom českom vystúpení nestačili futbalisti michalovského MFK Zemplín na Hradec Králové, ktorému podľahli 2:3. Zemplínčania viedli gólom Knoblocha, ale súper dokázal troma gólmi za sebou skóre otočiť vo svoj prospech. Najbližšie sa Michalovce opäť predstavia v Nymburku, ich súperom bude v sobotu o 11.00 hod. vedúci tím druhej českej ligy Dukla Praha.
MFK Zemplín sa ujal vedenia v 28. minúte po akcii Serečina a jeho strele, ktorú dorazil za chrbát brankára Knobloch. Už o dve minúty sa na opačnej strane ujala aj hlavička Janouška a bolo vyrovnané. V 61. minúte už Hradec Králové viedol, jeho úspešným strelcom bol Karal. Ten istý hráč bol v 67. minúte autorom asistencie na gól Pokorného, po ktorom český celok viedol už 3:1. Hoci do konca zápasu mali viac šancí futbalisti Hradca Králové, skórovať sa už podarilo iba Serečinovi, ktorý v 86. minúte znížil na konečných 3:2.

• 86. Serečin

MFK ZEMPLÍN: Bréda – Janek, Trninič (46. Ziemba), Hruška, Vanák – Ruskovský (46. Wasseem), Zonzon (46. Jakubčo), Hořava, Knobloch (46. Hottek) – Kunca (60. Špilár), Serečin.
Ďalší program:
  • 19.2.Dukla Praha – Michalovce
  • 25.2. Michalovce – S. N. ves

.{yoogallery src=[/images/obr/sport/futbal/s1011/nymburk] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Hradec Králové – Michalovce 3:2]}