Softtenisová I. LIGA – 13. kolo

introsofttenis

MISTRÁL – DVOJKA                                1 : 1

1. štvorhra : Semivan, Škirda-Anguš, Činčár                                    7:6 (1), 6:2,

2. štvorhra : Džuba, Pakán-Anguš, Lukáč                                       6:7(4), 4:6

V prvom sete prvej štvorhry sa hosťom hneď podarilo preraziť prvé podanie domácich a túto výhodu si udržiavali počas celého setu. Domácim sa podarilo vyrovnať na 5:5, následne hostia vyhrávali 5:6 a mali za tohto stavu dva setbaly. Nevyužili ich a v tie-breaku vyhrali domáci, keď dovolili uhrať hosťujúcej dvojici iba jednu loptičku. V druhom sete boli domáci už jasne lepší, získali vedenie 5:0 a dotiahli set do víťazného konca.

Druhá štvorhra bola vyrovnaná, charakteristické boli dlhé výmeny. Prvý set bol ako na hojdačke, domáci viedli 3:1, následne prehrali štyri hry za sebou a hostia viedli 3:5, domáci vyrovnali na 5:5 a nakoniec prehrali set v tie-breaku, v ktorom uhrali štyri loptičky. V druhom sete v rozhodujúcich chvíľach domáci urobili niekoľko nevynútených chýb, ktoré rozhodli o výsledku.

ŠTB TÍM – KORNAZ                                 0 : 2

1. štvorhra : Baboš, Vall-Jakubec, P.Smetana                                 1:6, 3:6,

2. štvorhra : Harbuľák, Trčka-Jakubec, M.Smetana                         6:7(5), 3:6,

Hostia, bojujúci o víťazstvo v súťaži prišli patrične motivovaní, zvlášť keď domáci v súlade s propozíciami neakceptovali ich návrh na preloženie zápasu. Výsledok prvého setu prvého zápasu plne odzrkadľuje dianie na ihrisku. V druhom sete to bolo do stavu 3:3 pomerne vyrovnané, potom hostia odskočili a zaslúžene vyhrali set i zápas.

V druhom zápase nestačilo domácemu páru ani vedenie 3:0 a 5:3 na zisk setu. V tie-breaku viedli hostia 0:5, domáci dotiahli na 5:6, aby nakoniec prehrali 5:7. V druhom sete sa dostali hostia do vedenia 2:5, domáci ešte kontrovali na 3:5, ale nasledujúca hra sa stala korisťou hostí, vďaka čomu získali druhý set i celý zápas.

ŠTVORKA – SKM SCUDÉRIA                preložené

POHOĎÁCI – LIMETKA                          0 : 2

1. štvorhra : Kviatkovský, Plančák-Biačko, Tomčo                          2:6, 3:6

2. štvorhra :Starjak, Šulc-Klamo, Tomčo                                         2:6, 0:6

Limetka v tomto zápase potvrdila úlohu favorita, domáci napriek veľkej snahe nestačili na favorizovaného súpera.

Tabuľka po 13. kole:

1. Kornaz                     13        10        2          1                   44 : 15               32

2. Limetka                   13          8        5          0                   45 : 11               29

3. Mistrál                     13          5        8          0                   38 : 22               23

4. Štvorka                   12         4        6          2                   32:  24               18

5 ŠTB Tím                   13        4         4          5                   28 : 32               16

6. Dvojka                     13        2         3          8                   20 : 40                9  3 k

7.Pohoďáci                 13        2         1        10                   13 : 48                 7

8 SKM Scuderia         12        1         1        10                   10 : 38                 4