Iuventa si hravo poradila s Porubou

introslaviapraha

porubaHádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v domácom súboji záverečného 26. kola nad nováčikom z Poruby 37:25 (19:13), čím natiahli svoju víťaznú šnúru na sedem duelov. Iuventa má teraz trojtýždňovú prestávku a 30. apríla vstúpi do semifinále národného play-off domácim súbojom proti ŠKP Bratislava.

Keďže pred zápasom mali oba tímy istotu postavenia v záverečnej tabuľke WHIL, mohli hrať od začiatku uvoľnene. Azda aj preto sa vyskytlo enormné množstvo technických chýb a nepresností. Skóre otvorila v 3. minúte Wollingerová a hoci zakrátko Richvalská z pokutového hodu vyrovnala, odpoveďou bola trojgólová šnúra domácich, ktorá v 7. minúte znamenala stav 4:1. Keď v 13. minúte Szöllösiová zvýšila už na 11:4, siahol tréner Poruby Chrastina po oddychovom čase. Ten zaúčinkoval znamenite, pretože ostravský tím troma gólmi za sebou nielenže znížil na rozdiel štyroch gólov, ale prinútil aj domáceho trénera Daniša vybrať si oddychový čas. Iuventa sa po krátkom výpadku opäť naštartovala a prvé dejstvo vyhrala o šesť gólov 19:13.
Druhý polčas začala troma gólmi ukrajinských legionárok Bachyrievovej a Trehubovovej, ktoré zvýšili vedenie domácich na 22:13. Keď v 41. minúte Hvostaľová vsietila svoj prvý gól, bolo už o desať (26:16). V 55. minúte Wollingerová svojim šiestim gólom v zápase zvýšila už na 35:21 a tréner hosťujúceho celku siahol po oddychovom čase. Záver stretnutia patril domácej mladi, ktorá doviedla súboj na konečnú métu skóre 37:25.

Rozhodovali: Černý a Vydra – 750 divákov

Iuventa Michalovce: Gubiková, Kudročová – Bakhyrieva, Bačíková, Danková, Szollosiová, Polláková, Hollá, Maszkáľová, Tobiašová, Hvostaľová, Wollingerová, Rebičová, Trehubová

Sokol Poruba: Roháčková, Doláková – Osinová, Lešková, Tomečková, Mališová, Hrbková, Adámková, Richvalská, Oroszová, Mrózková, Šimečková, Selucká

Program 26. kola, sobota 9. 4. 2011 o 18.00 hod.: Olomouc – Most 31:22 (16:10), Písek – Veselí nad Moravou 26:29 (11:15), Trenčín – Šaľa : (:), Zlín – Slavia Praha 31:23 (15:10), Partizánske – Bánovce

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hadzana/s1011/26] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[iuventa – poruba}