Softtenisová liga mužov o pohár primátora mesta Michalovce

softtenis-intro

Prvým hracím kolom sa začal už IV. ročník mestskej softtenisovej ligy mužov O pohár primátora mesta Michalovce pre súťažný ročník 2011/2012.  Tak ako uplynulý ročník, aj v tomto sú družstvá výkonnostne delené na I. a II. ligu. Prekvapením v I. lige  bolo neprihlásenie sa Dvojky do súťaže, čo malo za následok, že SKM Scuderia sa „zachránila“ v I.lige a sedmičku družstiev v I. lige doplnil víťaz II. ligy Goral Team.  V II. lige  po „vzore“ Dvojky do súťaže neprihlásili sa North Stars 14, čo má na následok, že v tejto súťaži štartuje 5 družstiev, ktoré hrajú štvorkolovým systémom každý s každým. Ani v tomto ročníku nepodarilo sa do súťaže zapojiť družstvá nad 50 rokov, prihlásené bolo jedine družstvo Starší lajdáci (bývalé družstvo Mestského úradu), ktoré štartuje v II. lige s vekovo mladšími.

Oproti minulému ročníku niektoré družstvá zmenili svoje názvy: v I. lige je to družstvo Triplet (bývalý Kornaz) a v II. lige Michalovské noviny (bývalé Flexio) a už spomínané družstvo Starší lajdáci (bývalý Mestský úrad).

Prvé kolo bolo v I. lige dosť netradičné, keď hneď proti sebe nastúpili víťazi obidvoch líg a to  sobranecké družstvá Limetka a Goral Team. Konfrontácia obidvoch líg jednoznačne vyznela pre skúsenejších hráčov Limetky, ktorí nedali svojím mladším súperom žiadnu šancu. Zaujímavý bol i súboj ŠTB Tím a Štvorky, ktorý sa skončil deľbou bodov. V ostatných dvoch zápasoch 1.kola I. ligy zvíťazili favoriti týchto stretnutí Mistrál a Triplet.

V II. lige v 1.kole Michalovské noviny nestačili na SOŠOaS a podľahli im 0:2. V ďalšom zápase bola deľba bodov, keď Starší lajdáci remizovali s družstvo Hej Rup.

I. LIGA – 1. kolo:

ŠTB TÍM – ŠTVORKA                                                      1 : 1

1. štvorhra : Lesník, Major-Semko, Slaninka            2:6, 0:6,

2. štvorhra : Baboš, Vall-Petrovčík, Semko                          7:5, 6:3,

Prvý zápas mal jednoznačný priebeh, keď hostia predvádzali lepšiu zohratosť. Domáci v prvom sete ako tak odolávali, ale druhý set skončil nepopulárnym „kanárom“.

V druhej štvorhre si domáci rýchlo vypracovali vedenie 5:2, ale potom sa „zasekli“. Hostia vyrovnali na 5:5, keď v predchádzajúcej hre  odvrátili setbal. Koniec 1.setu lepšie zvládli domáci, keď využili celkove tretí setbal. Začiatok 2.setu bol vyrovnaný, za stavu 4:3 získali domáci brejk a ten v nasledujúcej hre premenili vo víťazstvo 6:3.

GORAL TEAM – LIMETKA                                           0 : 2

1. štvorhra : M.Dudík, Rigan-Popovič, Tomčo                     3:6, 1:6

2. štvorhra : D.Dudík, Soták-Biačko, Falis                           3:6,2:6,

Prvá štvorhra bola jednoznačnou záležitosťou hostí, o čom svedčí aj výsledok, domáci robili veľa nevynútených chýb.

Aj druhá štvorhra bola navlas podobná tej prvej, Limetka potvrdila svoju dominanciu.

POHOĎÁCI – MISTRÁL                                                  0 : 2

1. štvorhra : Kviatkovský, Plančák-Škirda, Žeňuch              1:6, 2:6

2. štvorhra: Demko, Šulc-Pakán, Semivan                            2:6, 5:7,

V prvá štvorhra sa niesla v znamení jednoznačnej prevahy hostí, ktorí obidva sety jednoznačne vyhrali.

V druhej štvorhre sa domáci opäť nedokázali presadiť a aj keď v nádejne rozbehnutom druhom sete, kedy viedli 3:0, hostia sa vzchopili a dotiahli duel do víťazného konca.

TRIPLET – SKM SCUDERIA                                         2 : 0

1. štvorhra : M.Smetana, P.Smetana-Bereš,Vlčok                6:3, 6:2,

2. štvorhra : P.Smetana, Činčár-Bela, Kolesár                    6:1, 6:0,

V prvom zápase bolo vidno, že je začiatok sezóny, dvojice sa len rozohrávali. V 1.sete  bolo vyrovnané do stavu 3:3, potom rozhodli skúsenosti a väčšia zohratosť bratskej dvojice.

V druhom zápase bolo na strane hostí veľa nevynútených chýb, prejavovala sa nezohratosť a úvod sezóny. Zápas mal jednoznačný priebeh, keď hostia nekládli väčší odpor, čomu zodpovedal aj výsledok setov.

II. LIGA – 1. kolo:

MICHALOVSKÉ NOVINY – SOŠOaS                           0 : 2

1. štvorhra : Borovič, Pavolko-Halovská, Piskay st.             2:6, 0:6

2. štvorhra : Borovič, Hrabovský-Piskay st., Piskay ml.       4:6, 4:6

V prvom zápase bol 1.set vyrovnaný, koncovky jednotlivých gamov však hostia mali lepšie, 2.set bol jednostrannou záležitosťou hosťujúcej dvojice.

Druhý zápas bol vyrovnaný v obidvoch setoch  do stavu 4:4, záver však patril hosťujúcej dvojici, ktorá dotiahla set, ale i celý zápas do víťazného konca.

STARŠÍ LAJDÁCI – HEJ RUP                                       1 : 1

1. štvorhra : Gajdoš, Pšenko-Halovský Tušim                      3:6, 2:6

2. štvorhra : Gajdoš, Pšenko-Hocko, Vanta                          2:6, 6:4, 10:7

V prvej štvorhre boli hostia presnejší a razantnejší v hre na sieti, urobili menej nevynútených chýb, oproti domácim, ktorí v niektorých momentoch hry kazili i tzv.“ ľahké lopty“. I napriek tomu zaslúžené víťazstvo hosťujúcej dvojice.

Aj v druhej štvorhre začali hostia oveľa lepšie ako domáci a minimálnym počtom chýb doviedli set do svojho víťazného konca. V druhom sete sa obraz hry podstatne zmenil, domáci sa viac tlačili na sieť, čo im prinieslo niekoľko víťazných loptičiek. Súperi sa striedali vo vedení do stavu 4:4, potom domáci získali dve hry za sebou a tým i celý druhý set.

V tie-breaku začali lepšie domáci, ktorí už vyhrávali 7:2, hostia však niekoľkými víťaznými loptičkami zdramatizovali jeho priebeh a znížili na 8:7.Domáci však dvomi presnými loptami na sieti získali tento tie-break pre seba a tým i celý druhý zápas a vyrovnali na konečných 1:1.

ZALUŽICE – VOĽNO

V 2. kole I. ligy sa odohral veľmi zaujímavy súboj medzi Mistrálom a Tripletom. Aj napriek náskoku v 1.sete 4:0 domáci tento set nedotiahli do víťazného konca, keď sa prejavila väčšia skúsenosť a zohratosť hosťujúcej dvojice. Nováčik ligy Goral Team ani v druhom stretnutí nestačil na svojho súpera a po zaujímavom priebehu prehral obidve svoje štvorhry. Ďalšie dva zápasy skončili podľa predpokladov a boli v réžii favoritov.

V 2. kole II. ligy prekvapili Starší lajdáci, ktorí po tuhom boji porazili domácu SOŠOaS 2:0, naopak nedarilo sa Michalovským novinám, ktoré podľahli Zalužiciam.

I. LIGA – 2. kolo:

ŠTVORKA – SKM SCUDERIA                                       2 : 0

1. štvorhra : Kušej, Slaninka-Bela, Kolesár                          6:2, 6:0,

2. štvorhra : Kušej Semko-Bereš, Vlčok                                6:2, 6:3,

Prvý zápas domáci vyhrali dosť ľahko, hostia sa nezmohli na odpor.

V druhom zápase hostia „vystrčili rožky“ v 2.sete. Znížili na 4:3, ale koncovka setu vyznela pre domácich.

MISTRÁL – TRIPLET                                                      0 : 2

1. štvorhra : Škirda, Ženuch-Jakubec, P.Smetana                4:6, 3:6

2. štvorhra : Džuba, Semivan-Jakubec, M.Smetana             4:6,2:6,

V prvej štvorhre prvého setu domáci pár začal vo veľkom štýle a rýchlo vyhrával 4:0. V ďalších štyroch gamoch sa rozhodovalo na zhodách, pričom domáci trikrát urobili nevynútené chyby a pokazili na sieti jasné smeče. Neuhrali už ani game a prehrali 4:6. Druhý set bol pokračovaním prvého, domáci už neboli schopní predovšetkým mentálne vzdorovať súperovi a prehrali 3:6.

V druhom zápase sa opakovala situácia z prvého zápasu, len v opačnom garde. Hostia sa ujali vedenia 0:4, domáci pár dotiahol na 4:5, ale na viac už v tomto sete nemal a domáci prehrali 4:6.  V 2.sete bola hra vyrovnaná do stavu 2:2, potom hru ovládli hostia a vyhrali set 2:6.

LIMETKA – POHOĎÁCI                                                2 : 0

1. štvorhra : Klamo, Popovič-Kviatkovský, Plančák             6:2, 6:1

2. štvorhra: Biačko, Popovič-Demko, Šulc                           6:0, 6:2,

V prvej štvorhre 1.setu boli hostia domácim vyrovnaným súperom do stavu 2:2, potom domáci jasne dominovali. 2.set mal podobný priebeh, keď hostia dokázali uhrať len jeden game.

V druhom zápase 1.setu domáci mali od začiatku prevahu a uštedrili hosťom „kanára“. V 2.sete hostia zmenili taktiku, ale stačilo to iba na dva vyhraté gamy.

ŠTB TÍM – GORAL TEAM                                              2 : 0

1. štvorhra : Harbuľák, Lesník-D.Dudík, Soták                    6:3, 6:3,

2. štvorhra : Baboš, Vall-Klamo, Rigan                               7:5, 6:2,

Oba zápasy mali podobný priebeh, skúsenejší domáci zúročili domáce prostredie a zvíťazili nad ambicióznym nováčikom celkove 2:0.

Tabuľka po 2. kole:

1. Limetka                      2          2          0          0                     4 :   0                 6

2. Triplet                         2          2          0          0                     4 :   0                 6

3. Štvorka                      2          1          1          0                     3 :   1                 4

4. ŠTB Tím                    2          1          1          0                     3 :   1                 4

5. Mistrál                       2          1          0          1                     2 :   2                  3

6. Goral Team               2          0          0          2                     0 :   4                0

7. Pohoďáci                  2          0          0          2                     0 :   4                 0

8. SKM Scuderia         2          0          0          2                     0 :   4                 0

II. LIGA – 2. kolo:

SOŠOaS – STARŠÍ LAJDÁCI                                          0 : 2

1. štvorhra : Piskay st., Piskay ml.-Gajdoš, Pšenko              2:6, 6:4, 7:10

2. štvorhra : Halovská, Piskay st.-Gajdoš, Pšenko               6:7 (4:7),4:6

V prvej štvorhre úvodného setu začali lepšie hostia, ktorí presnou a tvrdou hrou získali skoro náskok 0:4,  a tento set aj úspešne zvládli.V druhom sete domáci spresnili hru, naopak hostia upustili od svojej útočnej hry, začali robiť veľa nevynútených chýb, čo sa prejavilo na výsledku druhého setu. V tie breaku začali lepšie domáci, ktorí už vyhrávali 3:0, hostia však „pritvrdili“ na sieti a niekoľkými víťaznými loptami obrátili jeho priebeh a doviedli ho do víťazného konca.

Druhú štvorhru začali lepšie opäť hostia, získali náskok 0:2, no čoskoro ho domáci zvrátili vo svoj prospech a tromi úspešnými hrami sa dostali do vedenia 3:2. V ďalších hrách sa obidvaja súperi navzájom „doťahovali“ až do stavu 6:6, v malom tie-breaku boli úspešnejší hostia.

Aj druhý set bol vyrovnaný, záver setu lepšie zvládli hostia, ktorí ho vyhrali 4:6 a tým i celé stretnutie.

ZALUŽICE – MICHALOVSKÉ NOVINY                    2 : 0

1. štvorhra : Tomáš, Fedoroňko-Borovič, Hrabovský          6:1, 6:1

2. štvorhra : Greňa, Lešo-Hrabovský, Borovič                     6:2, 6:2

Prvý zápas bol v réžii domáceho páru, ktorý dominoval útočnou hrou na sieti.

Druhý zápas bol obojstranne opatrnejší, domáci hrali na istotu a zaslúžene vyhrali set i celý zápas.

HEJ RUP – VOĽNO

1. Starší lajdáci             2          1          1          0                      3 :   1               4

2. Zalužice                     1          1          0          0                      2 :   0              3

3. SOŠOaS                   2          1          0          1                      2 :   2               3

4. Hej Rup                     1          0          1          0                      1:    1               1

5. Mich.noviny               2          0          0          2                      0 :   4               0

Oznámenia komisie:

Komisia mestskej softtenisovej ligy upozorňuje jednotlivé družstvá na povinnosť zakúpiť si v Športovej predajni Multišport-ing.Peter Kločanka OD Elán nové loptičky. V prípade, že ste si zakúpili pred začiatkom súťažného ročníka už loptičky, tieto je potrebné vrátiť a budú vám vymenené.