Iuventa na lopatkách

untroiuventa

Hádzanárky michalovskej Iuventy sa v súboji 12. kola WHIL predstavili na palubovke Chemkostav arény, kde nestačili na českého majstra  Veselí nad Moravou, keď mu podľahli vysoko 23:33 (10:16). Iuventa ma najbližší program už v stredu, keď sa vo štvrťfinále Slovenského pohára predstavia na palubovke Banskej Bystrice.

9

Úvod šlágra otvorili michalovské hádzanárky a to bol jediný moment keď, vyhrávali 2:0. Hračky Veselí dorovnali a následné presnejšie strieľali a dvihli v prvom polčase vedenie o 5 gólov. V druhom polčase tréner Vura nič prevratného  nevymyslel na českého majstra a hračkám Veselí presnými strelami vyhrali zápas o 10 gólov. Treba pochváliť brankárku súpera Lenku Černú, ktorá odviedla skvelú prácu a pomohla svojmu celku k víťazstvu. Veselí pripravilo Iuvente prvú domácu prehru v tejto sezóne. Český majster vyhral úplne zaslúžene a dokázal, že v súčasnosti je najlepším celkom v celej interlige. Nad hráčskou lavičkou domáceho celku sa ozývali podráždení fanúšikovia, ktorí jasne naznačovali  odchod trénera  Iuventy. Bohužiaľ tréner Iuventy nerozumie po slovensky……

Divákov – 1100

IUVENTA: Gubiková, Kudročová – Bachyrievová 5/3, Bačíková 1, Geričová, Szollosiová 4, Polláková 1, Kovaličková 2, Hollá 2, Horňáková 1, Tobiašová 3, Hvostaľová 1, Wollingerová, Rebičová 1, Trehubová 2.

HC BRITTERM: Černá, Benedíková, Zvoničová – Rajnohová 3, Kratochvílová, Drotárová 4, Jandásková, Vinklárková, Viniatinská, Tomečková 8/5, Chmelářová 2, Fleková 4, Kočí 3, Súkenníková 6, Nevařilová 3.

Ondrej Hrabovský

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hadzana/s1112/veseli] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Michalovce – Veselí 23:33]}