V zemplínsko-šarišskom derby úspešná Dukla

intropresov

13Hokejisti HK Dukla vyhrali v 13. kole prvej hokejovej ligy nadstavbovej časti na domácom ľade nad Prešovom 5:3. Zverenci trénera Vodilu odohrajú  ďalšie stretnutie v nedeľuk 22. januára na domacom ľade, keď o 17.00 privítajú Orange 20 .

{youtube}Pe8InB00224{/youtube}

Skóre zápasu otvoril prešovský hokejista Peter Cmorej už v 6. minúte, ktorému asistovali Hajnik a Haas. O necelé dve minúty neskôr sa podarilo skórovať ďalšiemu Prešovčanovi Segľovi a hostia viedli 0:2. Až v 15. minúte sa podarilo streliť gól Martinovi Drotárovi, ktorý znížil na rozdiel jedného gólu. V úvode druhého dejstva sa podarilo Dukle vyrovnať na 2:2. O sedem minút na to sa podarilo Šarišanom využiť početnú výhodu, v ktorej sa presadil Slavomír Vorobel. V 34. minúte Palovčík vyrovnal na 3:3 a stav bol nerozhodný. O dve minúty na to Ľuboš Fajčák krásnym prienikom strhol vedenie pre Duklu na 4:3. V 51. minúte poistil výsledok 5:3 pre Duklu Ivan Králik.

Presilovky: 0:2.
Strely na bránu: 48:33 (18:9, 17:12, 13:12).

Rozhodovali: Bodák – Kalina, Beňuška
divákov: 950

Zostavy:
Michalovce: Kotvan – Boržik, Šeliga, Kovaľ, Hančák, König, Kadlubiak, Mucha – Slovák, Palovčík, Opatovský, Drotár, Gašpar, Mach, Halás, Fajčák, Minčák, Králik, Pavličko
Prešov : Kmeť – Haas, Obuch, Špila, Chovan, Vorobel, Koma, Popela – Hajnik, Horský, Cmorej, Bednár, Caban, Raček, Jonák, Kubus, Segľa, Kivader

{youtube}DV8YIkVFmqo{/youtube}

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hokej/s2012/PO] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Michalovce – Prešov 5:3]}