Softtenisová liga mužov o pohár primátora mesta Michalovce 8. kolo

intro

V novom roku pokračoval IV. ročník mestskej softtenisovej ligy mužov O pohár primátora mesta Michalovce ďalšími hracími kolami. V I. lige sa stretnutia 8. kola prehupli do jej druhej polovice a vyznačovali sa v niektorých zápasoch zaujímavými priebehmi, či už to bolo v stretnutí Štvorka-ŠTB TÍM, v ktorom sa rozhodovalo v obidvoch štvorhrách až vo veľkom tie breaku, v ktorých boli šťastnejší hostia, alebo v zápase Mistrál-Pohoďáci, kde veľmi dobrou hrou sa prezentovali hráči hosťujúceho družstva.

sft

Veľmi zaujímavý priebeh mal i druhý set prvej štvorhry medzi SKM Scuderiou a Tripletom, ktorý nakoniec vyznel pre skúsenejších hostí. V „sobraneckom“ derby sa prekvapenie nekonalo, Limetka si hladko poradilo s ambicióznym nováčikom súťaže. V 9. kole zápas kola, ak nie i celej súťaže bol medzi Tripletom a Mistrálom, v ktorom domáci  v druhom sete prvej štvorhry zvrátili nepriaznivý stav z 0:5 na 7:5, ale i zápas medzi Goralom a ŠTM mal svoj „náboj“, keď hostia „utŕžili kanára“. Zaujímavý priebeh mala i prvá štvorhra medzi SKM Scuderia  a Štvorkou, keď domáci „potrápili“ hosťujúcu dvojicu.

V II. lige prvý bod v súťaži stratili Zalužice, ktoré remizovali s Hej Rupom 1:1, naopak prvý bod v súťaži zaslúžene získali sympatické Michalovské noviny po remíze so SOŠOaS. Ostatné zápasy skončili podľa predpokladov, aj keď niektoré stretnutia mali zaujímavý priebeh.

I. LIGA

8. kolo:

ŠTVORKA – ŠTB TÍM                                                     0 : 2

1. štvorhra : Semko, Kušej-Baboš, Vall                                 6:4, 3:6, 7:10,

2. štvorhra : Buranovský, Anguš-Harbuľák, Major              5:7, 7:6, 6:10,

Bo to veľmi ťažký, dlhý a vzájomne vyrovnaný zápas so šťastnejším koncoch v tie breakoch pre hosťujúce družstvo.

LIMETKA – GORAL TEAM                                          2 : 0

1. štvorhra : Popovič, Tomčo-M.Dudík, Rigan                     6:1, 6:0,

2. štvorhra : Biačko, Falis-D.Dudík, Soták                           6:0, 6:3,

V prvej štvorhre boli domáci výrazne lepší, hostia uhrali game až za stavu 5:0.

V druhej štvorhre boli domáci opäť lepším družstvom a ľahko zvíťazili.

MISTRÁL – POHOĎÁCI                                                  2 : 0

1. štvorhra : Pakán, Žeňuch-Demko, Šulc                             6:0, 6:4,

2. štvorhra: Džuba, Škirda-Demko, Plančák                        6:4, 3:6, 10:6,

V prvej štvorhre začali domáci vo veľkom štýle a boli jasne lepší až do stavu 2:0 v druhom sete. Potom začali domáci chybovať, čo hostia využili a „chytili sa“. Vyrovnali hru, otočili stav setu na 3:4. Domáci pár však lepšie zvládol koncovku druhého setu a uhral tri sety za sebou a tým i celý zápas.

Druhá štvorhra bola veľmi vyrovnaná, hostia prekvapili výbornou hrou najmä v druhom sete. Domáci im v tomto sete pomohli niekoľkými ľahkými chybami a nedôraznou hrou na sieti. Rozhodovalo sa v tie breaku, v ktorom domáci zlepšili hru na sieti, ušli na 9:3 a dotiahli tie break do víťazného konca.

SKM SCUDERIA – TRIPLET                                         0 : 2

1. štvorhra : Béreš, Vlčok-Jakubec, Činčár                           1:6, 6:7,

2. štvorhra : Kolesár, Vlčok-M.Smetana, P.Smetana           0:6, 0:6,

V prvej štvorhre prvého setu jasne dominovali hosťujúci hráči, keď domácemu družstvu dovolili uhrať len jednu hru. V druhom sete začali lepšie domáci, keď vyhrali prvú hru, ale to bolo na dlhý čas všetko. Ziskom piatich hier hostia vyhrávali už 1:5 a dokonca  0:40. Ani to však nestačilo na to, aby hostia ukončili tento set. Domáci po zisku dôležitej hry chytili „druhý dych“ a ziskom piatich hier v rade sa dokonca ujali vedenia v sete 6:5. Samotný set vyvrcholil v tie breaku, ktorý lepšie dopadol pre hostí v pomere 5:7.

Výsledok druhej štvorhry hovorí za všetko. Hostia boli po všetkých stránkach lepším družstvom a nedovolili domácim uhrať čo i len jednu hru.

9. kolo:

SKM SCUDERIA – ŠTVORKA                                      0 : 2

1. štvorhra : Béreš, Vlčok-Anguš, Buranovský                      1:6, 6:2, 7:10,

2. štvorhra : Kolesár, Vlčok-Semko, Slaninka                       1:6, 2:6,

V prvom sete prvej štvorhry jasne dominovali hosťujúci hráči, keď domácemu družstvu dovolili uhrať len jednu hru. V druhom sete domáci zlepšili prechod na sieť a vyvarovali sa zbytočných chýb, čo vnieslo nervozitu na rakety hosťujúcich hráčov, ktorým dovolili uhrať len dve hry a set  jasne vyhrali. V super tie breaku sa hra prelínala zo strany na stranu až do stavu 5:5, kedy sa hostia šnúrou štyroch loptičiek dostali do trháku a hoci snaha domácich bola veľká, na zvrat v zápase sa už nezmohli.

V druhom zápase domáca dvojica bola Štvorke rovnocenným súperom, hoci samotný výsledok o tom nenasvedčuje. Rozhodli skúsenosti hosťujúcich hráčov, ktorí dokázali rozhodujúce loptičky získať vo svoj prospech a vyhrať celkom jasne aj obidva sety.

TRIPLET – MISTRÁL                                                     2 : 0

1. štvorhra : Jakubec, Smetana-Semivan, Škirda                  6:3, 7:5,

2. štvorhra : M.Smetana, P.Smetana-Pakan, Žeňuch           6:4, 7:5

V prvom sete prvej štvorhry domáci pár ukázal útočnú hru, ktorá sa ukázala byť dobrou voľbou.Víťazných loptičiek na strane domácich bolo viac a tak celý set v pohode získali. V druhom sete sa domáci uspokojili a taktovku prevzali hostia a za krátky čas viedli 0:5. Domáci však spresnili hru a boli dôraznejší pri zakončení. Naopak hostia znervózneli a začali vyrábať veľa nevynútených chýb. Domáci radom siedmich vyhratých hier dotiahli napokon set, ale i prvú štvorhru do víťazného konca.

Druhá štvorhra bola veľmi vyrovnaná, domáca dvojica bola istejšia pri zakončení a prvý set vyhrala 6:4. V druhom sete si domáci vytvorili náskok 5:2, avšak potom z ich strany nastalo uspokojenie a hostia sa dotiahli na 5:5. Záver patril domácim, ktorí spresnili hru a mali viac víťazných lôpt.

POHOĎÁCI – LIMETKA                                                0 : 2

1. štvorhra : Kviatkovský, Plančák-Klamo, Popovič            1:6, 1:6,

2. štvorhra : Demko, Starják-Biačko, Tomčo                        1:6, 4:6,

Domáci aj v tomto zápase proti favoritovi ťahali za kratší koniec. Po jednoznačnej prehre v prvom zápase sa pokúsili ešte o zvrat v druhom sete druhej štvorhry, čo aj napriek snahe nevyšlo.

GORAL TEAM – ŠTB TÍM                                                         1 : 1

1. štvorhra : M.Dudík, D.Dudík-Baboš, Vall                                    4:6, 2:6,

2. štvorhra : D.Dudík, Soták-Harbuľák, Major,                              5:7, 6:0, 10:7,

Prvá štvorhra bola jednoznačne v réžii hosťujúceho družstva.

Prvý set druhej štvorhry bol veľmi vyrovnaný s víťaznou koncovkou hosťujúceho družstva. Druhý set celkom zmenil doterajší priebeh, domáci sa prekonávali a uštedrili súperovi „kanára“. V super tie breaku sa súperi striedali vo vedení so šťastnejším koncom pre domáce družstvo.

Tabuľka I. ligy po 9.kole:

1. Limetka                  9          8          1          0                   17 :   1               25

2. Triplet                     9          7          1          1                   15 :   3               22

3.-4. Mistrál                9          3          4          2                   10 :   8               13

3.-4.ŠTB TÍM             9          3          4          2                   10 :   8               13

5. Štvorka                   9          3          3          3                     9 :   9               12

6. Goral team              9          2          3          4                     7 : 11                 9

7. Pohoďáci                9          0          3          6                     3 : 15                 3

8. SKM Scuderia        9          0          1          8                     1 : 17                 1

II. LIGA

9. kolo:

HEJ RUP – ZALUŽICE                                                    1 : 1

1. štvorhra : Hocko, Vanta-Fedoroňko, Tomáš                    7:6, 2:6, 8:10,

2. štvorhra : Halovský, Tušim-Fedoroňko, Greňa                6:3, 6:2,

Prvý set prvej štvorhry bol veľmi vyrovnaný so šťastnejším koncom pre domáce družstvo.

Druhý set bol v réžii hosťujúceho družstva, ktoré tento set hladko vyhralo. Super tie break

bol v podstate o dvoch nevynútených chybách.

Druhá štvorhra vyznela jasne pre domáce družstvo v obidvoch setoch.

STARŠÍ LAJDÁCI – MICHALOVSKÉ NOVINY       2 : 0

1. štvorhra : Gajdoš, Pšenko-Borovič, Hrabovský                6:1, 6:3,

2. štvorhra : Gajdoš, Marec-Hrabovský, Borovič                 6:2, 6:3

V prvom sete prvej štvorhry bola jasná prevaha domáceho družstva. V druhom sete začali lepšie hostia, vyhrával 0:2, 1:3, avšak domáci spresnili hru a šnúrou piatich za sebou vyhratých gamov tento set dotiahli do víťazného konca.

V prvom sete druhej štvorhry začali opäť lepšie domáci, vyhrávali už 4:0, neponechali nič na náhodu. Druhý set bol oveľa vyrovnanejší, aj keď domáci vyhrávali už 4:1, avšak často sa rozhodovalo za stavu 40:40.

ZSOŠOaS – voľno

10. kolo:

HEJ RUP – MICHALOVSKÉ NOVINY                         2 : 0

1. štvorhra : Halovský, Hocko-Borovič, Hrabovský             6:1, 6:1,

2. štvorhra : Halovský, Tušim-Bajko, Hrabovský.                6:4, 6:1,

V prvom zápase bola jasná prevaha domáceho družstva v obidvoch setoch.

V druhom zápase prvého setu bola hra veľmi vyrovnaná, obidve družstvá sa striedali vo vedení do stavu 4:4, lepšou koncovkou však domáci tento set vyhrali. Druhý set bol už v réžii domácich, ktorí ho hladko vyhrali a tým i celý zápas.

2. štvorhra : Bajko, Hrabovskýš-Halovská, Piskay ml.         3:6, 3:6,

V prvom sete prvej štvorhry boli lepší hostia, ktorí hladko tento set vyhrali. V druhom sete domáci zlepšili hru, vyhrávali už 5:3, ale hostia sa nevzdávali a dotiahli stav na 6:6. V tie breaku dominovali domáci, ktorí ho vyhrali 7:3. V super tie breaku domáci pokračovali v dobrej hre a hladko ho vyhrali 10:3 a tým  získali i prvý bod v súťaži.

Druhá štvorhra bola veľmi vyrovnaná, ale zakončenia za stavu 40:40 so šťastím premieňali hostia a tým vyhrali i obidva sety 3:6, 3:6.

STARŠÍ LAJDÁCI – HEJ RUP                                       0 : 2

1. štvorhra : Gajdoš, Pšenko.-Halovský, Tušim                    2:6, 1:6,

2. štvorhra :Gajdoš, Marec.-Halovský, Hocko                     0:6, 0:6,

V prvom sete prvej štvorhry bol priebeh zápasu veľmi vyrovnaný, za stavu 2:2 mali domáci v troch po sebe nasledujúcich gamoch výhodu za stavu 40:15, ani raz ju však nevyužili a prehrali tento set hladko 2:6. Druhý set bol réžii hosťujúceho družstva, ktoré zaslúžene tento set vyhralo.

V druhej štvorhre domáce družstvo nič nevymyslelo a hostia im  uštedrili v obidvoch setoch nepopulárneho „kanára“.

ZALUŽICE – voľno

12. kolo:

SOŠOaS – STARŠÍ LAJDÁCI                                          1 : 1

1. štvorhra : Halovská, Piskay st.-Gajdoš, Marec     .           4:6, 2:2, domáci skrečovali

pre zranenie domáceho hráča Piskaya

2. štvorhra : Halovská, Piskay ml.-Gajdoš, Pšenko              6:4, 5:7, 10:7,

Domáci nezaslali komentár k stretnutiu.

ZALUŽICE – MICHALOVSKÉ NOVINY                     2 : 0

1. štvorhra : Greňa, Lešo-Borovič, Hrabovský                     6:3, 6:0,

2. štvorhra :Fedoroňko, Tomáš-Borovi, Hrabovský             6:1, 6:3,

V prvom sete prvej štvorhry domáci vyhrávali už 4:0, hostia sa však nepoddali, stiahli na 5:3, avšak už nestačili na zvrátenie tohto setu. Druhý set jednoznačne vyznel pre domácich, ktorí hrali od základnej čiary na istotu, naopak hostia urobili veľa nevynútených chýb.

V druhej štvorhre prvého setu začali opäť lepšie domáci a bez väčších problémov ho dotiahli do víťazného konca. Druhý set bol vyrovnanejší, domáci však dobrou útočnou hrou na sieti „zlomili“ svojho súpera.

HEJ RUP – voľno

Tabuľka po 12. kole:

1. Zalužice                   8          7          1          0                    13 :   1             22

2. Hej Rup                   9           4          4          1                    12:    6             16

3. SOŠOaS                 9            3          3          3                      9 :   9            12

4. Starší lajdáci           10           3          3         4                      9 : 11             12

5. Mich.noviny             10          0          1         9                      1 : 19               1

V Michalovciach, 3.2.2012                                     Komisia mestskej softtenisovej ligy