Michalovskí juniori nestačili na Martin

mi-mt_jun-3383

mi-mt_jun-3395Naši juniori sa dnes po prvykrát predstavili v domácom prostredí v barážových stretnutiach o postup do extraligovej juniorky. Po bojovnom a sympatickom výkone nestačili na skúsenejší extraligový celok z Martina.

{youtube}efJGUScG2eM{/youtube}

HK Mládež Michalovce – MHC Martin 3:7

(1:2, 1:2, 1:3)

V prvých minútach zápasu sa hral obojstranne opatrný hokej. Súperi nevedeli, čo môžu od seba navzájom očakávať. Ako prví inkasovali naši chlapci. Martin sa následne trochu ukľudnil a pri presilovke Martina piatich proti trom sa zdalo, že inkasujeme opäť. Na ľade bol však počas nášho oslabenia náš Martin Kovaľ, ktorý celú sezónu hral za prvoligovú Duklu. Pri našom dvojnásobnom oslabeni, si Kovaľ dovolil vypichnúť na modrej čiare puk a dostať sa do nájazdu, ktorý nádherne zakončil na 1:1! Bohužial pár minút pred koncom tretiny sme inkasovali po zaváhaniach našej obrany na 1:2.

Po zmene strán sa prejavila sila skúsenejšieho Martina, ktorý v priebehu troch minút strelil dva góly a zdalo sa, že je rozhodnuté! Z našich chlapcov však následne opadol strach a poriadne zatlačili na súpera. Výsledkom tlaku bola nádherná akcia Kovaľa s Bánovským a následným bravúrnym zákrokom martinského brankára. Z následnej dorážky nášho Wojtoviča, však puk predsa len do martinskej siete padol! Stav 2:4 vydržal až do konca tretiny.

V tretej tretine sa čakalo, či naši chlapci dokážu zdramatizovať zápas. Bohužial skúsenejšie a vyzretejšie mužstvo Martina nás doslova zabilo dvoma rýchlymi gólmi v slede… Zápas skončil 3:7 pre hostí.

Našich chlapcov treba pochváliť za obrovské nasadenie a bojovnosť. Kondične so súperom vydržali hrať až do konca, no v hre pred bránou a v koncovke sme ťahali za kratší koniec. Našim najlepším chlapcom bol jednoznačne skúsený Martin Kovaľ, s ktorým si súper nevedel počas celého zápasu poradiť.

góly:

• Michal Murček ( Milan Rechtorík)
  • Martin Kovaľ
  • Roman Hús ( Michal Murček, Milan Rechtorík)
  • Michal Murček ( Tomáš Rusina, Milan Rechtorík)
  • Peter Majer ( Michal Murček)
  • Martin Wojtovič ( Martin Kovaľ, Tomáš Banovský)
  • Roman Hús ( Andrej Majerik)
  • Dominik Fujerík ( Ján Perniš, Patrik Holko)
  • Andrej Majerik ( Dominik Fujerík)
  • Tomáš Banovský
  • Rozhodcovia: Jura Branislav, Bogdaň Andrej, Bľanda Ladislav
  • divákov: 350

Zostava HK Mládež: Lukáš Orlik, Patrik Mitera, Miloš Kočan, Tomáš Banovský, Martin Kovaľ, Dávid Antal, Ján Halajčík, Patrik Blahuta, Tomáš Puškár, Jakub Uličný, Marek Oravec, Róbert Jenčo, Martin Wojtovič, Patrik Gavura, Jakub Jesenský, Ladislav Halapy, Marek Magic, Richard Mašlanka, Jakub Hoferica

• Marek Boka

{yoogallery src=[/images/obr2/sport/hokej/Juniori/Martin] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Michalovce – Martin 3:7]}