Softtenisová liga mužov o pohár primátora mesta Michalovce

intro

sftV uplynulých dňoch pokračovala I. liga poslednými tromi hracími kolami v súťažnom ročníku 2011/2012. Svoje dominujúce postavenie potvrdila Limetka, ktorá síce remízou s Mistrálom stratila body, avšak vo zvyšných dvoch stretnutiach nezaváhala a po zásluhe sa stala víťazom tohtoročného ročníka, keď v priebehu celej súťaže neokúsila trpkosť prehry, získala jedenásť víťazstiev a uhrala tri remízy.

Jej najväčší konkurent a minuloročný „strieborný“ Triplet nedokázal sa v priamych súbojoch o prvú priečku presadiť proti Limetke, „zaknihoval“ jednu prehru a jednu remízu, čo v podstatnej miere rozhodlo o celkovom víťazovi. Minuloročné tretie miesto obhájil Mistrál, ktorý ako jediný dokázal s víťazom súťaže vo vzájomných súbojoch uhrať dve remízy, naopak však zo všetkých družstiev I.ligy získal až sedem remíz, nečakaná strata bodov s Goral Teamom a SKM Scuderiou, čo ho v konečnom dôsledku odsunulo z bojov o druhé miesto. Záver súťaže nevyšiel ŠTB Tímu, ktorý v 12.kole stratil nečakane body po remíze s SKM Scuderiou a nepresadil sa ani vo zvyšných dvoch zápasoch proti favoritom a to Mistrálu a Limetke. Podstatne viac sa v súťaži čakalo od posilnenej Štvorky, ktorá nečakane stratila body vo vzájomných súbojoch s nováčikom súťaže Goralom Teamom a nepresadila sa ani vo vzájomných súbojoch s ŠTB Tímom. Naopak prínosom tohtoročného ročníka bol práve Goral Team, ktorý získal veľmi cenné body práve proti Štvorke, ŠTB Tímu, ale i Mistrálu. Aj jeho posledný zápas v súťaži s tretím Mistrálom sa vyznačoval zo strany domácich veľmi dobrým výkonom a hostia len vďaka šťastnejšej koncovke v obidvoch štvorhrách doviedli zápas do víťazného konca. Záver tabuľky patrí dvom družstvám a to Pohoďákom a SKM Scuderii, obidve družstvá vo vzájomných stretnutiach „uhrali“ remízy, avšak Pohoďáci získali nečakanú remízu proti ŠTB Tímu, čo v konečnom dôsledku rozhodlo o vypadávajúcom z I. ligy. Aj napriek vypadnutiu SKM Scuderia podávala počas celej súťaže sympatické výkony, dokázala uhrať remízy so silnými družstvami Mistrálom, ale i ŠTB Tímom a svoje zápasy v jednotlivých štvorhrách častokrát prehrala až po zhodách.

V II. lige svoje dominantné postavenie v uplynulých kolách potvrdili Zalužice a upevnili si postavenie v tabuľke, ktoré jej už zaručilo postup do I. ligy. Druhé družstvo v súťaži Hej Rup v dohrávke porazilo družstvo SOŠOaS, avšak oslabené o Halovského podľahlo Starším lajdákom 0:2 v zápase plného zvratov a zaujímavých momentov. Vo veľmi dobrých výkonoch, aj keď výsledkovo sa to neprejavilo, pokračovali Michalovské noviny, ktoré však nezvládli koncovky setov proti SOŠOaS, ako i proti favoritovi družstvu Zalužíc.

I. LIGA

12. kolo:

ŠTVORKA – POHOĎÁCI                                                2 : 0

1. štvorhra : Semko, Slaninka-Kviatkovský, Plančák            6:2, 6:1,

2. štvorhra : Kušej, Semivan-Demko, Šulc                            6:3, 6:1,

Obidva zápasy mali dobrú úroveň, ak keď výsledok tomu nezodpovedá. Niektoré výmeny boli veľmi pekné.

GORAL TEAM – TRIPLET                                            0 : 2

1. štvorhra : M.Dudík, Riganl-Jakubec, M.Smetana             3:6, 6:0, 4:10,

2. štvorhra : D.Dudík, Soták-M.Smetana, P.Smetana           6:4, 4:6, 3:10,

Prvý zápas sa niesol od úvodu v réžii hosťujúceho družstva, potom domáce družstvo zaskočilo hostí s „kanárom“, ale v skrátenej hre to už nedotiahli do víťazného konca.

Druhý zápas navlas rovnaký ako prvý, až na úvod, kde domáce družstvo vyhralo prvý set.

ŠTB TÍM – SKM SCUDERIA                                          1 : 1

1. štvorhra : Baboš, Vall-Béreš, Vlčok                                  6:4, 7:5,

2. štvorhra: Harbuľák, Major-Bereš, Kolesár                       6:2, 6:7, 8:10

Priebeh prvej dvojhry kontroloval domáci pár, ktorého víťazstvo sa očakávalo, ale hostia vzdorovali.

V druhej dvojhre domáci po víťazstve v prvom sete viedli aj v druhom 5:2, nepochopiteľne povolili a set prehrali v tie breaku 6:7. Zo šoku sa neprebrali ani v rozhodujúcom veľkom tie breaku a nečakane prehrali druhú dvojhru 1:2.

LIMETKA – MISTRÁL                                                    1 : 1

1. štvorhra : Popovič, Tomčo-Semivan, Škirda                     4:6, 6:3, 3:10

2. štvorhra : Biačko, Falis-Džuba, Žeňuch                          6:4, 6:3,

V prvom zápase začali lepšie domáci, vyhrávali 3:0, 4:2, ale záver setu vyznel pre hostí. Druhý set už domáci uhrali vo svoj prospech. V super tie breaku boli hostia lepší.

V druhej štvorhre začiatok bol vyrovnaný, potom už domáci kontrolovali vývoj a zápas dotiahli do víťazného konca.

13. kolo:

LIMETKA – ŠTVORKA                                                  2 : 0

1. štvorhra : Biačko, Popovič-Kušej, Semko                         6:0, 6:1,

2. štvorhra :Klamo, Popovič-Kušej, Slaninka                       6:1, 6:1,

V prvom zápase mali domáci od začiatku prevahu, hosťom dovolili vyhrať iba jeden game.

Druhá štvorhra sa podobala prvej, kde hostia kládli odpor iba na začiatku setov.

MISTRÁL –ŠTB TÍM                                                       2 : 0

1. štvorhra : Džuba, Pakán-Major, Trčka                             0:6, 6:4, 10:7

2. štvorhra : Semivan, Žeňuch-Baboš, Vall                           6:3, 6:0

V prvom zápase prvého setu domáci pôsobili nekoncentrovane, všetko pokazili a hosťom naopak všetko vychádzalo. Do druhého setu nastúpili domáci ako vymenení, ujali sa vedenia 3:0, hostia otočili na 3:4, ale koncovku setu uhrali domáci. V super tie breaku začali lepšie domáci, vyhrávali 4:0 a 6:1 a aj keď hostia doťahovali, domáci dohrali túto štvorhru do

víťazného konca.

V prvom sete druhej štvorhry bola hra vyrovnaná, mierne navrch mali na sieti lepšie hrajúci domáci. Od stavu 4:3 však už hostí k ničomu nepustili a v 2.sete nedovolili hosťom uhrať ani jednu hru.

SKM SCUDERIA – GORAL TEAM                              0 : 2

1. štvorhra : Bereš, Vlčok-Klamo, Rigan                               6:2, 5:7, 2:10

2. štvorhra : Bereš, Kolesár-D.Dudík, Soták                         3:6, 5:7

Prvý zápas veľmi dobrej úrovne so šťastnejším koncom pre hostí. V prvom sete dominovali domáci a jasne vyhrali prvý set 6:2. V druhom sete neustále viedli hráči Scuderie a za stavu 5:4 mali dve výhody ukončiť víťazne zápas, čo však nevyužili a šťastie sa od tej chvíle viac priklonilo na stranu hostí, ktorí dotiahli set do víťazného konca. V super tie breaku už jasne dominovali hostia a nedali domácim šancu na zvrat.

V prvom sete druhého zápasu sa družstvá striedali vo vedení až do stavu 3:3. Hosťujúci hráči získali tri hry v rade a vyhrali prvý set. V druhom sete sa domáci hráči ujali vedenia 3:1 a 5:2 a len jedna lopta ich delila od získania setu. To sa však domácim hráčom nepodarili a tento moment priniesol nervozitu na ich rakety, čo využili hostia a nedovolili domácim uhrať už ani jednu hru a vyhrali aj druhý set v pomere 5:7.

TRIPLET – POHOĎÁCI                                                  2 : 0

1. štvorhra : M.Smetana, P.Smetana-Kviatkovský, Plančák 2:6, 6:3, 10:5

2. štvorhra : Jakubec, P.Smetana-Demko, Šulc                    6:2, 6:3,

V prvom zápase prvý set začala domáca dvojica veľmi zle, vyprodukovala množstvo nevynútených chýb, nevychádzali víťazné údery ani skrátenia hry. Naopak hostia hrali trpezlivo, nesnažili sa útočiť a takouto hrou vyhrali set. Druhý set už bol o poznanie iný, aj keď prvú hru vyhrali hostia. Domáci spresnili hru, prestali sa tlačiť na sieť a postupne ovládli hru.

Druhý zápas nasvedčoval postaveniu družstiev v tabuľke. Domáca dvojica mala jasne prevahu vo všetkých činnostiach a celkom jednoznačne vyhrala obidva sety.

14. kolo:

ŠTVORKA – TRIPLET                                                    0 : 2

1. štvorhra : Buranovský, Semko-Jakubec, M.Smetana        3:6, 6:2, 5:10

2. štvorhra : Kušej, Slaninka-M.Smetama, P.Smetana         6:2,1:6, 6:10

Obidve štvorhry boli veľmi vyrovnané, avšak domáci v obidvoch zápasoch nezvládli super tie breaky.

POHOĎÁCI – SKM SCUDERIA                                    1 : 1

1. štvorhra : Kviatkovský, Plančák-Kolesár, Vlčok               6:4, 6:3,

2. štvorhra : Demko, Starják-Bereš, Vlčok                            2:6, 2:6

V poslednom kole sa body delili. Zápas skončil 1:1 po nepresvedčivom výkone domácich v druhej štvorhre.

GORAL TEAM – MISTRÁL                                           0 : 2

1. štvorhra : M.Dudík, Rigan-Semivan, Škirda                     0:6, 6:3, 9:11

2. štvorhra :D.Dudík, Klamo-Džuba, Semivan                     6:7, 4:6

Od úvodu to naznačovalo na jednoznačnú prevahu Mistrálu, no potom sa karta obrátila a bol to super zápas so šťastnejším koncom pre Mistrál. Druhý zápas bol navlas podobný prvému.

ŠTB TÍM – LIMETKA                                                      0 : 2

1. štvorhra : Baboš, Vall-Popovič, Tomčo                            0:6, 2:6,

2. štvorhra : Major, Trčka-Biačko, Falis                               3:6, 2:6,

V prvom sete úvodného zápasu „úradoval“ hosťujúci Popovič a aj keď niektoré hry sa hrali na zhodu, domácim sa ušiel nepopulárny „kanár“. V druhom sete sa domáci prepracovali k zisku dvoch hier, ale na rozbehnutých hostí to nestačilo.

Aj v druhom stretnutí potvrdili hostia úlohu favorita, boli zohratejší, útočnejší a s prehľadom doviedli zápas do úspešného konca.

Záverečná tabuľka I. ligy po 14.kole:

1. Limetka                  14        11        3          0                   25 :   3               36

2. Triplet                     14        11        2          1                   24 :   4               35

3. Mistrál                    14          5        7          2                   17 : 11               22

4. ŠTB Tím                 14          4        5          5                   13 : 15               17

5. Štvorka                   14          4        5          5                   13 : 15               17

6. Goral Team             14          3        5          6                   11 : 17               14

7. Pohoďáci                14          0        5          9                     5 : 23                 5

8. SKM Scuderia        14          0        4       10                      4: 24                  4

II. LIGA

Dohrávky z 10. a 13.kola:

10. kolo:

ZALUŽICE – SOŠOaS                                                      2 : 0

1. štvorhra : Fedoroňko, Greňa-Halovská, Piskay ml.         6:3, 6:3

2. štvorhra : Lešo, Tomáš-Piskay ml. Piskay st.                    6:1, 6:2

Zápas v obidvoch štvorhrách sa vyznačoval prevahou domáceho družstva, ktoré prevyšovalo hosťujúce družstvo v presnosti úderov a v dobrej hry na sieti.

13. kolo:

HEJ RUP – SOŠOaS                                                          2 : 0

1. štvorhra : Halovský, Tušim- Halovská, Piskay ml.           6:2, 6:2,

2. štvorhra : Halovský, Hocko- Piskay ml. Piskay st.            6:3, 6:2,

V prvej štvorhre sa domáci presadili predovšetkým útočnou hrou na sieti a dobrým podaním. Hostia na uvedenú hru v obidvoch setoch nenašli protizbraň a boli celý čas v defenzíve.

Druhá štvorhra bola podobná prvej, domáci sa stále presadzovali presnejšími, víťaznými loptami, naopak hostia sa dopúšťali množstva nevynútených chýb.

15. kolo:

MICHALOVSKÉ NOVINY – HEJ RUP

Preložený na neskorší termín.

SOŠOaS – ZALUŽICE                                                       0 : 2

1. štvorhra : Halovská, Piskay st.-Greňa, Lešo         .           2:6, 3:6

2. štvorhra : Piskay ml. Piskay st.-Fedoroňko, Tomáš          3:6, 3:6

Prvá štvorhra sa vyznačovala vyrovnaným priebehom v obidvoch setoch do stavu 2:2, od tohto stavu sa prejavila väčšia skúsenosť a zohratosť hostí, ktorí presnými loptami získavali víťazné body.

Aj druhá štvorhra bola podobná prvej, domáci opäť pokazili množstvo ľahkých loptičiek, hostia pokračovali vo svojej hre, ktorá slávila úspech.

HEJ RUP – STARŠÍ LAJDÁCI                                        0 : 2

1. štvorhra : Hocko, Vanta-Gajdoš, Marec                           4:6, 6:4, 8:10

2. štvorhra : Hocko, Vanta-Gajdoš, Marec                           6:7, 6:3, 9:11

Prvá štvorhra veľmi vyrovnaná, koncovku prvého setu lepšie zvládli hostia. V druhom sete lepšie začali domáci, ktorí vyhrávali už  5:0, hostia spresnili hru, „tlačili“ sa viac na sieť, výsledkom čoho bolo zníženie na 5:4, avšak domáci ďalšou hrou dotiahli set do víťazného konca. V super tie breaku začali lepšie hostia, vyhrávali 0:2, od tohto stavu sa obidve družstvá striedali vo víťazných loptičkách, záver lepšie zvládli Starší lajdáci.

Prvý set druhej štvorhry začali lepšie hostia, vyhrávali už 2:5, domáci však štyrmi víťaznými hrami za sebou zvrátili priebeh setu na 6:5 vo svoj prospech, avšak nasledujúci hru dotiahli víťazne hostia a rozhodovalo sa v tie breaku, v ktorom boli šťastnejší Starší lajdáci.

Druhý set bol v réžii domácich, získali rozhodujúci náskok 4:0 a set napokon získali vo svoj prospech. Opäť sa rozhodovalo v super tie breaku, v ktorom lepšie začali domáci, vyhrávali už 7:2, hostia však začali riskovať, čo sa v konečnom dôsledku prejavilo získaním siedmich za sebou víťazných loptičiek a zmenou stavu na 7:9, domáci ešte zrovnali na 9:9, avšak koncovka opäť vyznela pre hosťujúce družstvo.

ZALUŽICE – voľno

17. kolo:

STARŠÍ LAJDÁCI – SOŠOaS                                          1 : 1

1. štvorhra : Gajdoš, Marec-Cibere, Piskay ml.                    6:4, 3:6, 10:8

Obidve štvorhry mali veľmi podobný priebeh v jednotlivých setoch, ale i v super tie breakoch, zápas sa skončil spravodlivou remízou.

MICHALOVSKÉ NOVINY – ZALUŽICE                     0 : 2

1. štvorhra : Borovič, Hrabovský-Fedoroňko, Greňa           4:6, 4:6,

2. štvorhra :Bajko, Hrabovský-Fedoroňko, Huraj                4:6, 3:6,

V prvej štvorhre prvého setu začali lepšie domáci, za stavu 4:4 sa „lámal“ chlieb v oboch setoch, hostia urobili menej chýb, čo rozhodlo o výsledku prvej štvorhry.

Aj druhá štvorhra bola podobná prvej, hostia presnejšími loptičkami však lepšie zvládli koncovky obidvoch setov, čo rozhodlo o ich víťazstve.

HEJ RUP– voľno

Tabuľka II. ligy po neúplnom 17. kole:

1. Zalužice                  13          11        2          0                    22 :   2             35

2. Hej Rup                  12            5        5          2                    15 :   9             20

3. Starší lajdáci          14            5        4          5                    14 : 14             19

4. SOŠOaS                14            4        4          6                    12 : 16             16

5. Mich.noviny            13            0        1        12                     1 : 25               1

V Michalovciach, 28.3.2012                                     Komisia mestskej softtenisovej ligy