Dukla začala prehrou po nájazdoch.

michalovce-topolcany-intro

michalovce-topolcanyDukla v dnešnom prvom zápase prvej hokejovej ligy nenadviazala na dobré posledné výkony z prípravy. Chlapci boli nervózni počas celého zápasu a určite nepodali svoj optimálny výkon.

Prvá tretina bola vyrovnaná s nepresnosťami na oboch stranách. Po zmene strán naši inkasovali ako prví po strele Káčera, pri našom oslabení. Paradoxne tento moment nám pomohol a v priebehu pár minút sme otočili vývoj stretnutia na 3:1. Keď sa už zdalo, že zápas je v našej réžii, dostali sme kontaktný gól pred koncom druhej tretiny na 3:2. Tento moment zrejme rozhodol o výsledku zápasu. V poslednej tretine si Michalovce až príliš uvedomovali tesný stav, ktorý im nedovolil hrať svoju hru. Keď už vyzeralo, že utrpíme víťazstvo, opäť dve minúty pred koncom tretiny sme dostali vyrovnávajúci gól. V predĺžení gól nepadol a tak Topolčany nás porazili na trestné strieľania. Na začiatok súťaže Dukla získala bod, aj keď ich mohla a mala mať všetky tri.

Podľa športového riaditeľa Dukly Michalovce Petra Tirpáka chlapci nepodali svoj optimálny výkon. Hrali celý zápas nervózne a zápas vyústil do zaslúženej remízy po riadnom hracom čase. Obvzlášť mrzia nevyužité presilové hry. Na trestné strieľania to už je vždy iba lotéria.