Softtenisová liga mužov o pohár primátora mesta Michalovce

introsofttenis

intromajV uplynulých dňoch V.ročníkom bola zahájená Mestská softtenisová ligy mužov O pohár primátora mesta, organizátorom ktorej je Mestský úrad Michalovce-odbor školstva, kultúry a športu a jeho softtenisová komisia. Podobne ako v uplynulom ročníku, tak aj v tomto sa hrá vo dvoch ligách, v I.lige za účasti 8 družstiev, v II.lige za účasti 6 družstiev. Už prvé kolá v obidvoch ligách naznačili, že úroveň jednotlivých stretnutí bude na vyššej úrovni ako v predchádzajúcom ročníku, že aj „papieroví favoriti“ to nebudú mať v jednotlivých zápasoch ľahké.

V I.lige hneď úvodné kolo prinieslo veľké prekvapenie, keď skúsený ŠTB Tím nestačil na ambiciózneho nováčika I.ligy družstvo Zalužíc a podľahol mu po urputnom boji v super tie-breakoch. Sobranecké derby neprinieslo žiadne prekvapenie, tak isto Triplet nedal žiadnu šancu ďalšiemu nováčikovi I.ligy družstvu Hej Hop. Druhé kolo dopadlo v prospech favoritov, priebehom bol veľmi zaujímavý zápas medzi Mistrálom a ŠTB Tímom, pretože hostia najmä v prvom sete prvej štvorhry „mali“ na domácich. V treťom kole, v ktorom si doposiaľ nesplnili povinnosti domáce družstvá Pohoďákov a Limetky, došlo k ďalšiemu veľkému prekvapeniu, keď Triplet nestačil na Zalužice, ktoré „obrali“ jedného z favoritov o ďalší dôležitý bod.

Aj v II.lige hneď 1.kolo prinieslo veľmi zaujímavé zápasy medzi Dvojkou a Scuderiou na jednej strane a SOŠOaS a Staršími lajdákmi na strane druhej. V druhom kole prekvapili Starší lajdáci, ktorí uhrali dôležitý na pôde účastníka minuloročnej I.ligy SKM Scuderii, Dvojka si poradila po tuhom boji s Aurotom, ktorý v úvodnej štvorhre mal domácich „na lopatkách“, V treťom kole sa deľbou bodov rozišli družstvá Aurot a SKM Scuderia, aj keď priebeh obidvoch zápasov bol veľmi rozdielny, Dvojka nedala žiadnu šancu domácej SOŠOaS a druhý zápas skončil v obidvoch setoch nepopulárnym kanárom v neprospech domácich.

I. LIGA

1. kolo:

POHOĎÁCI – MISTRÁL                                                 0 : 2

1. štvorhra : Demko, Plančák-Džuba, Škirda                       1:6, 5:7,

2. štvorhra : Starják, Šulc-Pakán, Žeňuch                             2:6, 3:6,

Na úvodný zápas nového ročníka domáce družstvo nastúpilo bez prípravy. Zápas sa niesol v duchu jasných prehier prvých setov v neprospech domácich. V druhých sa Pohoďáci pokúšali zápas otočiť, čo však bolo nad ich sily. Družstvo Mistrálu vyhralo vďaka menšiemu počtu chýb v rozhodujúcich momentoch, keď bolo treba ukázať chladnú hlavu.

ŠTB TÍM – ZALUŽICE                                                    0 : 2

1. štvorhra : Baboš, Vall-Huraj, Lešo                                   6:1, 3:6, 8:10,

2. štvorhra : Majvitor, Trčka-Fedoroňko, Tomáš                  6:1, 3:6, 9:11,

Domáci zakopli hneď v prvom zápase, keď mladosť tromfovala nad skúsenosťou. Zaujímavé je, že obidva zápasy mali takmer rovnaký priebeh i výsledok. Posúďte:

– domáci vyhrali prvé sety zhodne po 6:1,

– hostia v druhých setoch vývoj obrátili, viedli po 5:0, domáci ešte stačili skorigovať na 3:5,   – v tie-breaku prvého zápasu lepšie začali hostia, domáci vyrovnali, viedli dokonca 8:6, ale

od tohto stavu nezískali ani bod a prehrali,

– v druhom zápase viedol hosťujúci pár už 9:3, domáci ešte stihli vyrovnať na 9:9, ale to bolo z ich strany všetko.

LIMETKA – VAMOS                                                        2 : 0

1. štvorhra : Popovič, Tomko-Dudík, Rigan                          6:1, 6:1,

2. štvorhra: Biačko, Falis-Rigan, Soták                                6:4, 6:3,

V prvom zápase boli domáci jasne lepší, obidva sety mali rovnaký priebeh, hostia vždy vyhrávali 1:0, potom prehrali šesť hier za sebou.

Druhá štvorhra bola oveľa vyrovnanejšia, hostia na začiatku setu vyhrávali, ale koncovky setov patrili domácim.

TRIPLET – HEJ RUP                                                        2 : 0

1. štvorhra : Jakubec, P.Smetana-Tušim, Vanta                  6:1, 6:2,

2. štvorhra : Jakubec, M.Smetanas-                                     6:0, 6:0 kontumačne,

Prvý zápas bol v úplnej réžii domácich. Hostia sa zoznamovali s hernou kvalitou I.ligy. Bolo viditeľné, že sa hrá 1.kolo súťaže, čo sa negatívne odrazilo na kvalite hry. Domáci vyprodukovali v zápase tiež niekoľko chýb a tak dovolili hosťom uhrať aspoň tri hry.

Na druhý zápas hostia nenastúpili.

2. kolo:

HEJ RUP – POPHOĎÁCI                                                 0 : 2

1. štvorhra : Halovský, Tušim-Demko, Šulc                          0:6, 7:5, 5:10,

2. štvorhra :Hocko, Vanta-Plančák, Šulc                              1:6, 5:7,

V prvom zápase prvého setu hostia uštedrili domácim nepopulárneho „kanára“, druhý set bol zaujímavejší a po urputnej snahe domáceho družstva dokázali vypnúť svoje sily a vyhrať set 7:5, v super tie-breaku už boli domáci unavení a podľahli hosťom 5:10,

Prvý set druhého zápasu prebiehal rovnako ako prvý, avšak len s tým rozdielom, že domácim sa podarilo uhrať jeden gem. V druhom sete hostia už vyhrávali 4:1, domáci sa vzchopili a dokázali otočiť set na 5:4 vo svoj prospech, ale v týchto momentoch na domácu dvojicu dopadla únava a nakoniec tento set prehrali 5:7.

VAMOS – TRIPLET                                                         0 : 2

1. štvorhra : Rigan, Soták-Jakubec, P.Smetana                    3:6, 5:7,

2. štvorhra : Klamo, Rigan-Jakubec, M.Smetana                 4:6, 3:6

Prvý set prvého zápasu prebiehal v réžii Tripletu, v druhom sete sa domáce družstvo vzoprelo tlaku hosťujúceho družstva, vyhrávali už 5:2 a 40:0, no ani túto výhodu domáci nevyužili a prehrali tento set 5:7.

Druhý zápas bol jednoznačne pod taktovkou hosťujúceho družstva.

ZALUŽICE – LIMETKA                                                 0 : 2

1. štvorhra : Huraj, Lešo-Klamo, Popovič                            4:6, 1:6,

2. štvorhra : Fedoroňko, Tomáš-Popovič, Tomčo                0:6, 0:6

V prvom sete prvého zápasu domáci odolávali súperovi a za stavu 1:3, dokázali získať vedenie 4:3, hostia ale nepripustili zdramatizovanie tohto zápasu a prvý set vyhrali 4:6. Druhý set bol už jasnou záležitosťou Limetky.

V druhom zápase domáci nedokázali nájsť spôsob ako sa presadiť voči súperovi a prehrali veľmi jasne 0:6, 0:6.

MISTRÁL – ŠTB TÍM                                                      2 : 0

1. štvorhra : Pakán, Žeňuch-Major, Lesník                           7:5, 6:3,

2. štvorhra : Džuba, Semivan-Harbuľák, Vall                      6:1, 6:4,

Lepšie začali hostia, ktorí v prvom sete viedli 3:5 a 0:40. Za tohto stavu domáci pár „vstal z popola“ a dokázal priebeh setu otočiť a nedovolil hosťom uhrať v tomto sete ani gem. Druhý set bol vyrovnaný do stavu 2:2, potom domáci uhrali dva gemy na 4:2 a set dotiahli do víťazného konca.

Prvý set druhého zápasu bol jasnou záležitosťou domácich, v druhom sete bol vyrovnaný priebeh do stavu 3:3, domáci však lepšie zvládli koncovku setu.

2. štvorhra :M.Smetana, P.Smetana-Huraj, Lešo                 6:3, 3:6, 8:10,

V prvom sete prvého zápasu začali lepšie hostia, vyhrali prvú hru, no potom domáci vyhrali šesť hier za sebou. V druhom sete domáci prehrávali 0:2 a množstvom nevynútených chýb darovali hosťom set v pomere 5:7. Vo veľkom tie-breaku to vyzeralo, že víťazstvo si domáci už nenechajú ujsť pretože vyhrávali 5:1, no opäť prišla séria zbytočných chýb a súper sa dokonca dostal do vedenia na 6:7, v závere však mali lepšie nervy domáci a zvládli to v pomere 10:7.

Prvý set druhého zápasu lepšie zvládli domáci, keď súperovi dvakrát vzali podanie a set vyhrali 6:3. Druhý set bol veľmi vyrovnaný a vyznačoval sa chybami na obidvoch stranách. Do polovice si nik nevytvoril brejk. V závere setu sa to hosťom podarilo a vyhrali ho 6:3. O všetkom rozhodol super tie-break, ktorý sa hral opatrne na oboch stranách. Domáci viedli už 5:1, ale koncovku nezvládli a prehrali ho 8:10.

HEJ RUP – VAMOS                                                          0 : 2

1. štvorhra : Halovský, Tušim-Dudík, Rigan                         0:6, 0:6,

2. štvorhra : Hocko, Vanta-Rigan, Soták                               3:6, 4:6,

Prvý zápas prebiehal v jasnej réžii hosťujúceho družstva, keď domáci urobili v každom game 1-2 nevynútené chyby, čo sa odzrkadlilo na výsledku setov 0:6, 0:6.

Druhý zápas bol oveľa vyrovnanejší, ale koncovky setov vyzneli pre hráčov Vamosu.

Tabuľka I. ligy po 3.kole:

1. Triplet                     3          2        1          0                 5 : 1                  7

2.-3.Limetka               2          2        0          0                   4 : 0                  6

2.-3.Mistrál                 2          2        0          0                   4 : 0                  6

4. Zalužice                  3          1        1          1                   3 : 3                  4

5. Pohoďáci                2          1        0          1                 2 : 2                   3

6. Vamos                   3          1        0          2                   2 : 4                  3

7. ŠTB Tím                 2          0        0          2                   0 : 4                  0

8. Hej Rup                  3          0        0          3                   0:  6                  0

II. LIGA

1. kolo:

DVOJKA – SKM SCUDERIA                                         1 : 1

1. štvorhra : Anguš, Buranovský-Bela, Béreš                       6:3, 6:0

2. štvorhra : Lukáč, Pavlov-Bela, Kolesár                            3:6, 2:6

V prvom sete prvého zápasu jasným spôsobom dominovali domáci, keď v prvom sete vyhrávali 3:0, potom sa podarilo hosťom uhrať dva gemy a znížiť na 3:2, no to bolo z ich strany všetko. Domáci spresnili údery a prvý set vyhrali 6:3. V druhom sete domáci hráči už nezaváhali a za osemnásť minút nadelili hosťom nepopulárneho „kanára“.

V druhom zápase naopak dominovali hostia, ktorí robili menej nevynútených chýb, mali presnejšie údery a svojou hrou na sieti vyvádzali domácich hráčov z rovnováhy. Hostia boli sústredenejší a premieňali možnosti na zakončenie a získavanie gamov. Domáci hráči počas hry vyrobili obrovské množstvo nevynútených chýb. Hostia zaslúžene a s prehľadom túto štvorhru vyhrali.

AUROT – MICHALOVSKÉ NOVINY

Zápas odložený

SOŠOaS – STARŠÍ LAJDÁCI                                         2 : 0

1. štvorhra : Halovská, Piskay ml.-Marec, Gajdoš               7:5, 6:3,

2. štvorhra : Halovská, Piskay st.-Balog, Gajdoš      .           7:5, 6:3,

Obidve štvorhry mali podobný priebeh s lepšou koncovkou pre domáce družstvo. V prvom sete prvého zápasu sa obidvaja súperi striedali vo vedení, avšak lepšiu koncovku mali domáci. V druhom sete hostia vyhrávali 3:1, avšak domáci piatimi víťaznými hrami za sebou otočili tento set vo svoj prospech.

V prvom sete druhého zápasu domáci viedli už 4:2, hostia však od tohto momentu spresnili hru, výsledkom čoho bolo otočenie priebehu setu na 4:5, avšak koncovka opäť vyšla pre domáce družstvo. Aj v druhom sete sa obidve družstvá striedali vo vedení, avšak domáci koncovku setu opäť zvládli vo svoj prospech.

2. kolo:

SKM SCUDERIA – STARŠÍ LAJDÁCI                        1 : 1

1. štvorhra : Bela, Vlčok.-Balog, Marec                                6:4, 6:3

2. štvorhra : Balberčák, Kolesár-Balog, Gajdoš                   2:6, 4:6

Zápas veľmi dobrej úrovne a kvalitných výkonov na obidvoch stranách. V prvom sete prvej štvorhry domáci vyhrávali už 5:0 a menšou koncentráciou dovolili hosťom uhrať tri hry, avšak lepšou koncovkou domáci doviedli tento set do víťazného konca. V druhom sete domáci hráči kontrolovali priebeh zápasu a pretavili skúsenosti z prvej ligy na konečné víťazstvo v tomto sete, ako i vo štvorhre.

V prvom sete druhej štvorhry dominovali na ihrisku hosťujúci hráči, ktorí dovolili domácim uhrať aspoň dve hry. Druhý set sa začal v podobnom duchu ako prvý, avšak domácim sa podarilo otočiť nepriaznivý stav v ich prospech a to v pomere 4:3. To bolo však zo strany domácich hráčov všetko a od tohto stavu neuhrali proti dobre hrajúcim „lajdákom“ ani hru a zápas nakoniec prehrali.

SOŠOaS – MICHALOVSKÉ NOVINY                           2 : 0

1. štvorhra : Halovská, Piskay ml.-Borovič, Hrabovský       6:3, 6:2,

2. štvorhra : Piskay ml., Piskay st.-Bajko, Hrabovský          6:1, 6:1,

Zápas v obidvoch štvorhrách sa vyznačoval za jasnej prevahy domácich, ktorí dominovali predovšetkým razantnou a presnou hrou. Hostia neboli pripustení k otočeniu priebehu tohto zápasu.

DVOJKA – AUROT                                                                     2 : 0

1. štvorhra : Anguš, Buranovský-Činčár, Sninský                 7:5, 6:4,

2. štvorhra : Buranovský, Lukáč-Činčár, Hrubjak                6:2, 6:1,

Domáci sa v prvom zápase poriadne potrápili so súperom, aby získali tri body. Hostia boli na začiatku lepšími hráčmi, svojou útočnou hrou a presnými údermi nútili domácich hráčov k väčšiemu množstvu chýb až do stavu 2:5. Za tohto stavu domáci dokázali snáď nemožné, spresnili hru, začali viac útočiť a robili menej chýb. Ziskom piatich gamov v rade za sebou prvý set úplne otočili a vyhrali ho 7:5. Druhý set bol veľmi podobný tomu prvému, hostia za stavu 2:2 výhrou dvoch gamov sa dostali do vedenia na 4:2, no domáci opäť otočili priebeh tohto setu vo svoj prospech a vyhrali ho 6:4.

Druhá štvorhra nepriniesla toľko napätia ako prvá, domáci počas celého priebehu kontrolovali hru, mali presnejšie údery, robili menšie množstvo nevynútených chýb a za necelú hodinku vyhrali aj túto štvorhru.

MICHALOVSKÉ NOVINY – STARŠÍ LAJDACI       2 : 0

Favorizovaný team Michalovské noviny privítali na domácom kurte mužstvo Starší lajdáci. Súperovi sa darilo v prvom sete do stavu 3:0, keď ešte domáci nevedeli nájsť recept na ich hru. Domáci sa naštartovali a začali hrať svoju hru, ktorá Starším lajdákom nesedela a nevedeli prečítať hru Michalovských novín.

Tabuľka II. ligy po 3. kole:

1. Dvojka                  3            2        1          0                   5 : 1               7

2. SOŠOaS              3            2        0          1                   4 : 2               6

3. SKM Scuderia      3           0        3           0                   3 : 3                3

4.-5.Aurot                2            0         1          1                   1 : 3               1

4.-5.Starší lajdáci     2           0          1         1                    1 : 3               1

6.Michal.noviny        1            0        0          1                   0 : 2               0

V Michalovciach, 23.11.2012                                     Komisia mestskej softtenisovej ligy