Na úvod roka dve prehry kadetov

dsc 5369

Na úvod víkendu čakal na Orlov súper z tých najťažších, favorit Academic Žilina. Základná päťka hostí sa prezentovali nielen výbornou obranou ale aj prepracovaným systémom rýchleho protiútoku. S týmto technicky aj takticky vyspelým súperom si domáci celý prvý polčas nevedeli rady. Skóre narastalo a po polčase už bolo po stretnutí. V tretej štvrtine sa obraz hry zmenil, hostia prestriedali 1-2 hráčov a už to bol iný zápas. Domáci vyhrali tento úsek hry 26:16. Hrali oveľa lepšie a presnejšie v útoku. V poslednej štvrtine striedali aj domáci a zápas sa len dohrával.

1.BK Michalovce – Academic ŽU Žilina  58:101 (14:61)

Najlepší strelci : 1.BK Mi : Skvašík 28, Jevočin 7, Hospodár, Meňky a Jankaj po 6, S.Kováč 5 / Academic Žilina : Merrešš 31, Rožánek 25

Doskoky : Skvašík 8, S.Kováč 4

Asistencie : Meňky a Jankaj po 5

Štvrtiny : (10:30, 4:31, 26:16, 18:24)

V nedeľňajšom zápase privítali domáci družstvo znova družstvo zo Žiliny – MBK Viktória Žilina. Na ihrisku súpera prehrali o 6 bodov až po predĺžení. Po sobotňajšej hladkej prehre sa chceli kadeti znovu vrátiť na víťaznú vlnu. Aj po včerajšom ťažkom zápase v Košiciach začali Žilinčania lepšie, keď najmä aktívnou obranou nedovolili domácim rozvinúť ich hru. Hostia striedali výborne prepracované dva typy zónovej obrany. Domáci hrali v prvom polčase bez elánu a s množstvom stratených lôpt dovolili súperovi natiahnuť na 10 bodov. Druhý polčas bol zo strany orlov lepší najmä v obrane a keď zlepšili aj presnosť streľby bod po bode sa približovali súperovi. Po tretej štvrtine bolo len o 4 body. Posledná štvrtiny bola vyrovnaná, ani jedno družstvo si nevytvorili rozhodujúci náskok. Niekoľkokrát bol aj remízový stav. V poslednej minúte síce trojkou domáci zdramatizovali stretnutie, ale posledná strela s klaksónom sa odrazila od obruče a zaslúžene sa tešili hostia, ktorý boli dnes o kúsok lepší. Orlov môže mrzieť aj veľmi nepresná streľba trestných hodov (2/10).

1.BK Michalovce – MBK Žilina   67:69 (24:34)

Najlepší strelci : 1.BK Mi : Skvašík 19, S.Kováč 17, Jankaj 12, Meňky 9, Hospodár 8, Jevočin 2 / MBK Žilina : Slávik 26, Grísa 18

Doskoky : Skvašík 10, S.Kováč 8, Jankaj 5, Hospodár a Laurinčik po 4

Asistencie : Meňky 7, Skvašík 6, S.Kováč 5

Zisky : Meňky 4

Štvrtiny : (10:17, 14:17, 20:14, 23:21)

Termíny ďalších domácich zápasov kadetov 1.BK Michalovce budú známe až po vyžrebovaní ďalšej časti súťaže, ktoré bude známe 15.1.2013.