Michalovská Dukla po skvelom výkone prehrala v predĺžení

MG 0582
 MG 0677Hokejisti michalovskej Dukly prehrali dôležitý zápas pred domácim publikom v predĺžení 3:4 a Bardejovčania v sérii vedú už 3:1. Scenár ako cez „kopírak“ sa opakoval zo včerajšieho zápasu, kde Dukla viedla 3:1 a mala víťazstvo v kapse. V päťdesiatej minúte domáci chceli podržať puk, ale veľmi sa s ním hrali a Saliji ho zobral Kubátovi a zadovkou našiel Ščurka, ktorý pomedzi betóny prestrelil Fedora a vyrovnal na 3:3.  Nasledovalo predĺženie, ktoré prinieslo vyrovnaný hokej na oboch stranách a už sa zdalo, že rozhodnú samostatné nájazdy, ale Tomáš Hriťina zobral puk, vošiel do pásma, dostal sa pred Fedora a backhandom ho prekonal. Finále sa hrá na štyri vyhraté zápasy. Piaty zápas sa opäť presúva do Bardejova, ktorý je na programe vo štvrtok o 17:30 hod. Bardejov delí od účasti v baráži už len jeden triumf, kde o miestenku v najvyššej súťaži vyzve desiaty tím extraligovej tabuľky MsHK DOXXbet Žilina. Milé gesto od divákov nastalo po prvom góle domácich hokejistov, ktorý strelil kapitán Richard Šechný, keď fanúšikovia zahádzali ľadovú plochu plyšakmi, ktoré poputujú pre detské domovy.

{youtube}2iOryL0m6g8{/youtube}

HK Dukla Michalovce – HC 46 Bardejov 3:4 po predĺžení
(0:1, 2:0, 1:2 – 0:1) – stav série: 1:3

Góly a asistencie: 36. Šechný (Kubát, Kmiť), 37. Kmiť (Šechný, Drotár), 47. Cmorej (Žemba, Čížek) – 4. Baláž (Gmitter, Boltun), 48. Saliji (Ščurko), 53. Ščurko (Saliji), 64. Hričina (Ščurko)

HK Dukla Michalovce: Fedor – Kubát, Šeliga, Šechný, Banovský, Kmiť – Kubiš, Palovčík, Pástor, Čavrk, Urban – Žemba, Majerník, Čížek, Drotár, Cmorej – Schnelly, Linet, Stríž

HC 46 Bardejov: Blažíček – Takáč, Valentín, Baláž, Boltun, Gmitter – Hopkovič, Kramár, Saliji, Ščurko, Hričina – Slimák, Gajdoš, Hajnik, Dancsák, Matis – Chovan, Krčula, Mihalik, Šimčák, Vaško

Rozhodca: Lauff, Štefik – Bogdaň, Jobbágy