Výsledky žiackej basketbalovej ligy 2013/2014

DSCF4737

V utorok 8. apríla sa v telocvični ZŠ Krymská (VII.ZŠ) v Michalovciach uskutočnil finálový turnaj ŽBL chlapcov o pohár primátora mesta Michalovce. Po skončení súbojov v základných skupinách sa stretli školy o konečné umiestnenie.

o 5.-6. miesto : III.ZŠ – I.ZŠ        18:45 (5:20) , štvrtiny (1:4, 4:16, 0:9, 13:16)

o 3.-4. miesto : V.ZŠ – VII.ZŠ     22:28 (12:8), štvrtiny (7:2, 4:6, 4:8, 7:12)

Finále : 1.-2. miesto : VI.ZŠVIII.ZŠ   36:13 (17:5), štvrtiny (10:3, 7:2, 9:2, 10:6)

Konečným víťazom sa stala VI.ZŠ (ZŠ Okružná), ktorá sa finále poradilo s 8.ZŠ (ZŠ P.Horova). Hral sa rýchly basketbal. Finálový zápas vyšiel lepšie hráčom VI.ZŠ, keď skórovali najmä po chybách v obrane na strane 8.ZŠ. Naopak ak si žiaci 8.ZŠ vypracovali príležitosť na skórovanie, nezakončili presne nakoľko sa im v tomto zápase vôbec nedarila streľba. A tak sa z víťazstva zaslúžene tešili žiaci ZŠ Okružná. Po finálovom zápase sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien. Okrem diplomov a medailí, hrá či dostali vecné ceny a každá škola nové basketbalové lopty. Učitelia drobnú finančnú odmenu za vedenie družstiev počas celej súťaže.