Juniori sa takmer postarali o veľké prekvapenie

DSC 0026
V nedeľu 14.12. sa v Žiline u top favorita súťaže predstavili Orli 1.BK Michalovce. Nakoľko domáci nemajú dvojičku, v sobotu hostia nehrali. Domáci zápas s týmto súperom Michalovčania prehrali o 42 bodov. Hoci sa nedal čakať výborný výsledok opak sa stal pravdou. Orli vedia na favoritov zahrať. Domáci nastúpili v plnej sile, hosťom chýbal Jevočin a Hospodár. Žilinčania zatiaľ neprehrali a majú 12 výhier.
DSC 0029

A tso žiadnym súperom nemali problémy. Od prvej štvrtiny zápasu boli hostia aktívny dobre bránili a dobre zakončovali. Domáci sa nedostali do tempa a ich nátlaková hra im nevychádzala. Polčas vyhrali Orli tesne o 2 body. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Michalovčania viedli až do štvrtej štvrtiny. Takmer sa postarali o najväčšie prekvapenie sezóny. No v posledných dvoch minútach prišli o výhru. Domáci mali viac športového šťastia. Za obetavý a kvalitný výkon si Orli zaslúžili pochvalu. Poslednými domácimi zápasmi Orli zabojujú o konečné piate miesto po základnej časti.

14

Najbližšie domáce a posledné zápasy základnej časti skupiny východ odohrajú juniori v piatok 9.1.2015 o 15:30 so Svitom a v nedeľu 11.1. o 11:00 s družstvom Liptovským Mikuláš. Základnú časť ukončia domácim zápasom s 1.BK Humenné v sobotu 17.1.2015 o 17:30. Všetky zápasy sa odohrajú v telocvični Gymnázia Pavla Horova.

Zostava a strelci 1.BK : S.Kováč 23, F.Jankaj 20, R.Skvašik 17, M.Laurinčík 8, R.Štec 2, M.Chrobák 2, J.Novakovský, M.Podžuban