Amfik Šírava fest odhalil svoj program. Príde aj legendárny Lunetic

Počas tohto leta sa chystá už štvrtý ročník obľúbeného hudobného festivalu Amfik Šírava fest. Na amfiteátri na Zemplínskej Šírave sa opäť predstavia zaujímaví interpréti. Okrem vynikajúcich kapiel z domácej hudobnej scény ako Horkýže Slíže, Inekafe či Heľenine Oči,  sa predstaví aj zahraničný hosť a to legendárny Lunetic zo susednej Českej republiky.

     ,, Kapela Lunetic bola koncom  90 rokov fenoménom aj u nás na Slovensku. Doteraz jediný koncert na Šírave odohrala v roku 1999. Predstavia sa teda presne po 20 rokoch a to v plnej štvorčlennej zostave Martin Kocián, Aleš Lehký, Vašek Jelínek a David Škach. Bude to ich jediný koncert na východe našej republiky a sme radi, že práve u nás“ povedali organizátori festivalu z MT Production.

     ,, Veľmi sa tešíme na východ Slovenska, kde bola vždy dobrá atmosféra.  Zahrať si na amfiteátri na Šírave presne po 20 rokoch bude určite zaujímavé. Z dievčat, ktoré boli vtedy na koncerte sú dnes mamičky a veľmi radi by sme ich opäť videli na našom koncerte a pospomínali na staré časy “ povedal s úsmevom spevák Luneticu Vašek Jelínek.

Organizátori stavili na overené kapely ako Horkýže Slíže, Inekafe či Heľenine Oči, ktorá ako jediná kapela nevynechala ani jeden z doterajších ročníkov.

Okrem nich každým rokom dávajú priestor aj mladým kapelám z východu. Tentokrát sa predstavia SPLN z Humenného, The Now zo Sniny, či kapela Niečo Navyše z Bardejova. Amfik Šírava fest sa uskutoční v piatok 26 júla so začiatkom o 17 hodine.

Diskusia k článku