Siedmi Michalovčania doniesli domov sedem majstrovských titulov Slovenska!

Celoročnú prípravu, úsilie a snahu pretavili pretekári Športového Kickbox klubu Michalovce do medailových úspechov na tohtoročných Majstrovstvách SR v kickboxe. V levickej športovej hale sa v sobotu 8. júna 2019 stretlo celkovo 360 štartujúcich z 30 klubov Slovenska. Siedmi pretekári, Emma Sabadošová, Karel Svobodník, Marko Bálint, Timea Hamaríková, Michaela Tomková, Dávid Havran a Zuzana Kropáčová si domov doniesli celkovo sedem majstrovských titulov, päť strieborných medailí a šesť bronzových. Premiéru na majstrovstvách si užili Zuzana Kropáčová, ktorá vyhrala dve disciplíny, kick light aj light contact do 50 kg kadetiek a stala sa tak dvojnásobnou majsterkou Slovenska. Bronzovú medailu získala v disciplíne point fighting nad 42kg kadetiek.  Dávid Havran ako ďalší nováčik takéhoto turnaja obsadil bronzové medailové priečky v kick light aj light contact do 52 kg kadetov. Dvojnásobnou majsterkou Slovenska sa stala Michaela Tomková, v disciplínach kick light aj light contact do 42 kg kadetov. Karel Svobodník si vybojoval jednu striebornú medailu v light contacte do 63 kg sn. a jednu bronzovú v kick lighte do 63 kg. sn . Jeho semifinálový zápas v kick lighte s Ladislavom Maruščákom o postup do finále môžeme hodnotiť ako najkrajší zápas dňa na tatami. Aj napriek vyrovnanému boju, Kajo tento prehral a neobhájil minuloročný titul. V ringu sa predviedli Timea Hamaríková a Marko Bálint. Timea získala striebornú medailu v disciplíne K1 rules do 56 kg jr. a na tatami dve strieborne v kick light aj light contact do 60 kg sn. Marko  v disciplíne K1 rules do 81kg sn. vybojoval bronzovú medailu a na tatami striebornú v  kick light do 84 kg sn. a bronzovú medailu v light contact do 84 kg sn. Na záver absolútne skvelým výkonom sa predviedla Emma Sabadošová, ktorá po výborných výkonoch vyhrala všetky tri svoje kategórie, light contact, kick light do 55kg kadetiek a point fightinig nad 42kg kadetiek a stala sa tak trojnásobnou majsterkou Slovenska. Spomedzi 30 zúčastnených klubov sme obsadili pekné  piate miesto. Veľké poďakovanie patrí všetkým naším pretekárom, trénerovi Matúšovi Bazgerovi ako aj rozhodcovskému debutantovi Martinovi Petričkovi.

Kickboxer ktorý učí deti nebiť sa, ale vyhrávať

Vojak Ľubo Takáč je celosvetový unikát! Po pracovnej dobe, každý deň trénuje naše deti bojové umenie Kickbox. V amatérskych podmienkach každoročne vychová zo svojich zverencov majstrov Slovenska, či dokonca majstrov Európy alebo vicemajstra sveta! Tento rok doniesli siedmy zverenci z majstrovstiev Slovenska sedem majstrovských titulov! Často je okrém trénovania aj sponzorom, šoférom, manažérom, psychológom či druhým otcom.

Uverejnil používateľ Zemplínsky dialóg: Marek Boka Sobota 22. júna 2019

Za týmto úspechom je však hlavne dlhoročné 100% nasadenie hlavného trénera, manažéra, šoféra, maséra a „dievčaťa pre všetko“ Ľuba Takáča… Ktorý tento úspech robí každoročne doslova na kolene po práci vo voľnom čase na úkor vlastnej rodiny. Ľubo ďakujeme!

Marek Boka – Vydavateľ Michalovských novín

Diskusia k článku