Slávnostné otvorenie Zemplínskeho múzea v Michalovciach

Zemplínske múzeum v Michalovciach po štyroch rokoch otvára svoje brány pre verejnosť. Návštevníci sa môžu tešiť na veľkolepý program pod názvom „Príbeh kaštieľa pokračuje“.

„Sme veľmi radi, že po štyroch rokoch sa podarilo dokončiť kľúčovú, druhú etapu rekonštrukcie Zemplínskeho múzea v Michalovciach a návštevníkom môžeme priestory kaštieľa znovu sprístupniť. Pozrieť si budú môcť novú multimediálnu miestnosť, či miestnosti na tvorivé dielne. Tešiť sa môžu aj na dve nové expozície, ktoré budú obsahovať súčasné interaktívne prvky a vďaka ktorým sa Zemplínske múzeum stane jedným z najmodernejších na Slovensku,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Slávnostné otvorenie kaštieľa sa bude niesť v duchu histórie. „Program sme sa snažili koncipovať tak, aby kaštieľ vyrozprával návštevníkom svoj príbeh od vzniku až po súčasnosť. Tešiť sa môžu na divadelné aj tanečné predstavenia. Osviežením bude vystúpenie „Mladí pre múzeum“, kde sa predstavia hudobné a tanečné telesá z Michaloviec a okolia. Nezabudlo sa ani na najmenších, ktorých poteší detské divadlo a tvorivé dielne,“ priblížil program riaditeľ múzea Martin Molnár. V programe vystúpi FS Zemplín, DFS Zemplínik, TS Slniečko, SZUŠ Talent – um, divadlo Cililing a ďalší.

Počas celého popoludnia bude Zemplínske múzeum sprístupnené pre verejnosť. Po prvýkrát si návštevníci budú môcť pozrieť nové interaktívne expozície, historickú a umelecko-historickú. V ďalších mesiacoch pribudne v suteréne múzea výstava archeológie a vo východnom krídle expozícia etnografie.

 

Všetkých pozývame v sobotu 21. septembra do areálu Zemplínskeho múzea, aby sme spolu oslávili tento významný deň, nielen pre samotný kaštieľ a mesto Michalovce, ale pre celý kraj.

 

Program:
14.00 hod. Začiatok programu pre verejnosť
15:30 – 19:00 hod. Sprístupnenie kaštieľa s novými expozíciami pre verejnosť
16.30 hod. „Príbeh kaštieľa pokračuje“ (slávnostný umelecký program)

Diskusia k článku