Pár dní pred Vianocami sa syn pokúsil zavraždiť svojich rodičov

intropolicia

V sobotu (7.12.) v ranných hodinách došlo v jednom z rodinných domov v okrese Trebišov, pár dní pred Vianocami, takmer k tragédii. Medzi rodičmi a 25-ročným synom sa strhla hádka, čo zrejme syna tak vyprovokovalo, že sa rozhodol svojim rodičom spôsobiť smrť. Otca udrel do oblasti tváre, a keď poškodený muž (61) spadol na zem, niekoľkokrát ho kuchynským nožom bodol do oblasti krku, až poškodený muž ostal nehybne ležať na zemi. Potom sa s nožom obrátil na matku, a aj napriek tomu, že matka sa jeho útokom bránila,  spôsobil jej niekoľko rezných rán v oblasti krku, ramien a rúk.

Rodičia si po tomto čine, našťastie, ešte sami dokázali privolať pomoc. Na miesto ihneď dorazili policajti, ktorí im až do príchodu záchranárov poskytli predlekársku prvú pomoc. Chvalabohu, oboch sa podarilo zachrániť, obaja však utrpeli zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako 42 dní.

Na mieste činu bolo zaistených niekoľko stôp, ktoré boli spolu s kuchynským nožom, ktorým mal muž zaútočiť na svojich rodičov, zaistené a zaslané na expertízne skúmanie. Podozrivý muž bol krátko na to zaistený na dvore rodinného domu a po vykonaní nevyhnutných prvotných úkonov na mieste činu a potrebných procesných úkonov umiestnený do cely policajného zaistenia.

Vzhľadom na závažnosť skutku, keďže v tomto prípade sa 25-ročný Matúš skutku dopustil na chránených osobách, vec na mieste prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý 25-ročného Matúša obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu, a zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu za tento neľudský čin hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody až na doživotie.

Diskusia k článku