Pri čelnej zrážke v okrese Michalovce sa zranilo 5 ľudí, traja z nich ťažko

Dnes (3.3.)  okolo  9,35 h došlo na štátnej ceste I/18 medzi mestom Strážske a obcou Voľa v michalovskom okrese k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej sa zranilo 5 ľudí. Podľa doterajších zistení vodič (62) dodávkového vozidla zn. Dacia Docker predchádzal pred sebou idúci kamión s návesom,  pričom počas predchádzania vošiel do jazdnej dráhy oproti idúcemu osobnému vozidlu zn. BMW, ktoré viedla 33-ročná vodička, následkom čoho došlo k čelnej zrážke vozidiel.

Po zrážke dodávkové vozidlo odhodilo a zadnou časťou narazilo do návesu kamióna. Podľa predbežných lekárskych správ pri dopravnej nehode obaja vodiči a spolujazdec v dodávkovom vozidle (všetci z okresu Vranov nad Topľou) utrpeli ťažké zranenia. Spolujazdec (náš kolega) vo vozidle zn. BMW a 3-ročné dieťa, sediace vzadu pripútané v autosedačke, sa zranili ľahko.  Na zistenie požitia alkoholu bola obom vodičom odobratá krv. Pri dopravnej nehode bola celková škoda predbežne odhadnutá na 16.000 eur.

V súvislosti s touto dopravnou nehodou polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti, ako aj presná príčina dopravnej nehody a miera zavinenia jednotlivých účastníkov, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

 

 

Jazdite bezpečne!

Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali zodpovedne, dodržiavali pravidlá cestnej premávky a sledovali situáciu okolo seba. Nezabúdajte na bezpečnostné pásy a vyžadujte to aj  od svojich spolujazdcov, malé deti patria bezpodmienečne do autosedačky! Nie iba pre to, že je to povinné, ale najmä z dôvodu zvýšenia bezpečnosti.

Zákon hovorí: „Osoba sediaca na sedadle povinne vybavenom bezpečnostným pásom alebo iným zadržiavacím zariadením je povinná toto zariadenie použiť…“

Diskusia k článku