Záujemcovia o prácu vodiča autobusu môžu získať „vodičák“ zadarmo

Michalovce, 15. marca 2023 – Záujemcovia o prácu vodiča autobusu v spoločnosti ARRIVA môžu využiť rekvalifikačný príspevok od štátu na uhradenie nákladov spojených so získaním vodičského oprávnenia skupiny D. Spoločnosti ARRIVA na Slovensku ponúkajú úspešným absolventom týchto kurzov stabilné zamestnanie, zaujímavé platové ohodnotenie a nadštandardné pracovné podmienky.

Rekvalifikačný príspevok od úradu práce, sociálnych vecí a rodiny môže získať každá uchádzačka a uchádzač, ktorí sú držiteľmi vodičského oprávnenia skupiny B alebo C a majú záujem o jeho rozšírenie na skupinu D. Príspevok pokryje 100 % nákladov na rekvalifikačný kurz v autoškole v hodnote približne 1 200 eur (z C na D), resp. 2 200 eur (z B na D). Účastník kurzu získa zároveň aj príspevok na cestovné a stravné vo výške 4,76 eura na každý deň kurzu. Kurz pre držiteľa vodičského oprávnenia skupiny B trvá 3 mesiace, pre vodičov nákladných vozidiel s oprávnením pre skupinu C je to jeden mesiac (bez praxe 2 mesiace). Pre nezamestnaných záujemcov je určený nástroj REPAS+, zatiaľ čo zamestnaní môžu využiť národný projekt Nestrať prácu – vzdelávaj sa.

„Medzi uchádzačmi o prácu vodiča v spoločnostiach ARRIVA na Slovensku rastie záujem o rekvalifikačné programy ponúkané úradmi práce, pretože pomáhajú prekonávať bariéru vysokých poplatkov za kurzy v autoškole, ktoré sú potrebné na získanie vodičského oprávnenia na skupinu D – teda autobusy. Spoločnosti ARRIVA na Slovensku aktívne odporúčajú uchádzačom tieto programy a ponúkajú ich absolventom stabilné zamestnanie so zaujímavým platom a ďalšími výhodami,“ uviedol Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.

Súčasťou ponuky spoločností ARRIVA pre úspešných absolventov rekvalifikačných programov, ktorí získali vodičské oprávnenie pre skupinu D, je trvalý pracovný pomer a práca v príjemnom kolektíve, medziročné navyšovanie miezd, zľavnené cestovné pre zamestnancov a ich rodinných príslušníkov, príspevok na rekreačné, športové a kultúrne vyžitie i zdravotnú starostlivosť, káva a pitný režim na pracovisku.

Diskusia k článku