Noc múzeí a galérií v areáli Zemplínskeho múzea

Devätnásty ročník medzinárodnej iniciatívy NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ sa bude konať v sobotu 13. mája v areáli Zemplínskeho múzea. Múzeum ponúka bohatý program a množstvo zábavy pre všetkých návštevníkov.

Návštevníci budú môcť zažiť adrenalínové momenty počas historických súťaží, ktoré sa budú konať od 14:00 do 16:00 hod a od 17:00 do 18:00 hod. Súťaže zahŕňajú streľbu lukom, bitku gladiátorov, sek mečom a hod venčekami. O 15:00 a 17:30 hod. si návštevníci môžu vychutnať vystúpenia sokoliarskej skupiny HORUS. Divadelná scénka „Mušketiersky tábor, alebo Ako by to nemalo byť“ od ARAMIS sa uskutoční o 16:00 hod. a finále v podobe ohňovej šou od ARAMIS o 20:00 hod.

V celom trvaní podujatia budú k dispozícii aj tvorivé dielne, historický detský kolotoč a prehliadky dravcov. Nebude chýbať ani občerstvenie. V kaštieli bude možné prehliadnuť si stále expozície a výstavy. Jedinečnou príležitosťou bude aj možnosť vidieť prezentáciu činnosti odborných pracovníkov múzea a nahliadnuť do skrytých depozitárnych priestorov.

Diskusia k článku