Od 1. júna štartujú cyklobusy ARRIVA na Zemplíne

Od soboty 1. júna začne na Dolnom Zemplíne premávať obľúbený cyklobus vybavený nosičom s kapacitou až 6 bicyklov. Cyklobus prepraví cestujúcich z Košíc a Sobraniec do Remetských Hámrov k Morskému oku. Službu zabezpečuje spoločnosť ARRIVA Michalovce v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom ako objednávateľom regionálnej autobusovej dopravy.

Cyklobus na Dolnom Zemplíne bude premávať od 1.6. do 29.9.2024 na pravidelnej autobusovej linke 809401  (spoje 59, 64, 66, 67) na trase Košice – Remetské Hámre a späť a na linke 809409 (spoje 13, 25, 66) na trase Sobrance – Remetské Hámre a späť. Nakládka a vykládka bicykla je kvôli bezpečnosti cestnej premávky možná len na zastávkach: Košice, AS; Košický Klečenov, Ružový sad (Dargov); Michalovce, Terminál; Remetské Hámre, kino; Remetské Hámre, Morské Oko; a Sobrance, AS.

„Dolný Zemplín je región, v ktorom je stále čo objavovať – od prírodných krás až po kultúrne pamiatky. Vďaka cyklobusu sa čarovné zákutia ako Morské oko, Viniansky hrad a jazero, Vihorlatský bukový prales, ale aj unikátny archeologický skanzen v Nižnej Myšli či kaštieľ a múzeum v Michalovciach môžu stať cieľmi zaujímavých výletov počas celého leta pre skupiny nadšencov či rodiny s deťmi. V Košickom samosprávnom kraji nám záleží na rozvoji domáceho aj cezhraničného turizmu, preto neustále rozširujeme sieť cyklociest a kvalitné služby pre našich obyvateľov aj návštevníkov,“ uviedol Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja.

„Cyklobus je služba, ktorá umožňuje predovšetkým obyvateľom našich miest spoznávať širší región zo sedla bicykla. Zvolené linky spájajú obľúbené zastávky, z ktorých sa môžu napojiť na cyklochodníky rôznych stupňov obtiažnosti, od najľahších až po tie, ktoré si vyžadujú skúsenosť a dobrú športovú kondíciu. Verím, že vďaka spolupráci s objednávateľom regionálnej autobusovej dopravy, ktorým je Košický samosprávny kraj, bude záujem našich pravidelných cestujúcich aj návštevníkov o cyklobusy stále rásť – tak, ako to vidíme v mnohých európskych krajinách,“ zdôraznil Gejza Sačko, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Michalovce.

Prepravu bicykla si môžu záujemcovia rezervovať najneskôr jeden deň vopred na telefónnom čísle dispečingu spoločnosti +421 905 931 945 do 15. hodiny. Na všetkých spojoch platia prepravné a tarifné podmienky spoločnosti ARRIVA Michalovce, a.s. Cena za prepravu jedného bicykla je 1,50 € do vzdialenosti 50 km alebo 3 € na dlhšiu vzdialenosť. Na nosič je možné upevniť len bicykle, ktoré majú štandardnú šírku kolies a váhu max. 20 kg. Preprava elektrobicyklov je kvôli bezpečnosti vylúčená.

Diskusia k článku