Iuventa Michalovce – Štart Trenčín 33:27

Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín - 2. semifinále 33:27 Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín - 2. semifinále 33:27 Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín - 2. semifinále 33:27 Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín - 2. semifinále 33:27

2. semifinálový zápas PLAY OFF

Iuventa Michalovce – HK Štart Trenčín 33:27

po polčase (14:13)

V druhom semifinálovom zápase sa očakávalo, že IUVENTA oproti prvému zápasu presvedčivejšie potvrdí rolu favorita.  Do brány nastúpila Harišová a domáce tesnejšie začali brániť Drotárovú a Židekovú.

Hneď v úvode, v  priebehu prvých 6 minút stihli rozhodcovia udeliť 5 žltých kariet. Vstup do zápasu opäť lepšie vyšiel Trenčínu a do 7. min. si stihol vybojovať náskok 4:6. Michalovčanky vyrovnali v 12. min. gólom Vlaškalič na 6:6.  Potom však prišiel menší herný výpadok domácich a tie sa začali v útoku trápiť. Strelecky sa nedarilo ani kanonierke Obšatníkovej.  Naopak Trenčín hral v týchto chvíľach veľmi dobre. V obrane sa cez ne domáce nedokázali presadiť a v útoku hral Trenčín veľmi jednoducho a efektívne. Cez domácu obranu prechádzal ako nôž maslom. Aj preto si stihli do 17. min. vybojovať 4-gólový náskok 7:11. V 18. min. sa konečne presadila Obšatníková a domáce ožili (8:11). V 29. min.  Viktória Škľarukl vyrovnala na 13:13.  20 sekúnd pred koncom prvého polčasu poslala Viktŕoia Škľaruk dlhú loptu cez celé ihrisko.  Našla pred bránkoviskom Tóthovú, ktorá nezaváhala a upravila stav prvého polčasu na 14:13 pre IUVENTU.

Druhý polčas už bol úplne v réžii domácich hráčok. Do 36. min. si stihli domáce vybudovať až 5-gólový náskok. (19:14).  Hosťujúcim hráčkam akoby dochádzali sily a na rozbehnuté domáce nedokázali nič vymyslieť. Náskok domácich postupne narastal a hosťujúce hráčky boli bezmocné. Domácim začali vychádzať aj rýchle protiútoky a po góle Tóthevej v 50. min. už vyhrávali rozhodujúcim rozdielom ôsmych gólov. 28:20. Koniec zápasu domáce s prehľadom kontrolovali a Trenčín už len skorigoval na konečných 33:27.

IUVENTA vyhrala aj druhý semifinálový zápas a v sérii vedie už 2:0 na zápasy. Rozhodujúci krok k postupu do finále môže urobiť v jednom z dvoch nasledujúcich zápasoch v Trenčíne. Tie sa odohrajú budúcu sobotu 02.05, alebo nedeľu 03.05. Ak ani jeden z týchto zápasov nevyhrá, séria sa vráti späť do Michaloviec. Prípadný rozhodujúci piaty zápas by bol na pláne v stredu 06.05.2009.