Úžasná atmosféra: Stovky fanúšikov hnali michalovských hokejistov do útoku, koniec ich nepotešil

MG 0579

16Hokejisti michalovskej Dukly prehrali vo vypredanej aréne v predĺžení na domácom ľade s lídrom súťaže HC 46 Bardejov 2:3. V kvalitnom derby sa odohral veľmi otvorený hokej, kde sa korčuľovalo na oboch stranách so šťastnejším koncom pre súpera. Východniarske finále si nenechalo ujsť 2275 divákov, kde po úvodnej bezgólovej tretine videli štyri góly: dva na strane Michaloviec a dva na strane Bardejova. V poslednej tretine gól nepadol ani na jednej strane a na rad sa dostalo predĺženie. Počas desiatich minút sme videli niekoľko šancí na oboch stranách, ale gól nepadol. Rozhodlo sa v samostatných nájazdoch, kde viac šťastia v lotérií mali bardejovskí hokejisti a po výhre 3:2 p.p. sa ujímajú vedenia v sérii 2:1.

{youtube}a4zv4H2X2nw{/youtube}

HK Dukla Michalovce – HC 46 Bardejov 2:3
(0:0, 2:2, 0:0 – 0:0)

Góly a asistencie: 23. Žemba (Majerník), 33. Kubiš (Schnelly) – 26. Baláž (Belušár, Kramár), 32. Boltun (Gmitter), rozh. náj. Saliji

HK Dukla Michalovce: Fedor – Kubát, Šeliga, Šechný, Drotár, Kmiť – Stríž, Palovčík, Linet, Čavrk, Urban – Žemba, Kubiš, Majerník, Pástor, Čížek – Schnelly, Banovský, Cmorej

HC 46 Bardejov: Blažíček – Takáč, Valentín, Baláž, Boltun, Gmitter – Hopkovič, Kramár, Saliji, Ščurko, Hričina – Slimák, Gajdoš, Hajnik, Dancsák, Matis – Belušár, Krčula, Mihalik, Šimčák

Rozhodca: Jura, Novák – Tornay, Smerek