Dukla Michalovce – HC Topoľčany 0:1

7.kolo – 1. hokejová liga SR

po tretinách (0:1, 0:0, 0:0)

Dukla Michalovce - HC Topoľčany 0:1 Dukla Michalovce - HC Topoľčany 0:1 Dukla Michalovce - HC Topoľčany 0:1 Dukla Michalovce - HC Topoľčany 0:1

V 7. kole 1. hokejovej ligy Dukla na domácom ľade prehrala futbalovým výsledkom 0:1. Po utorkovom víťazstve nad Dolným Kubínom sa prišlo na domácich pozrieť viac ako 1600 priaznivcov hokeja. Treba priznať, že oko diváka sa hokejom veľmi nebavilo. Jediná gólová akcia celého zápasu sa udiala v 17. minúte 1. tretiny . Po prihrávke Kabáta dobre vystrelil z ľavého kruhu hosťujúci Drahovský.

V prestávke, počas úpravy ľadovej plochy divákov prekvapila prezentácia jedného z predajcov automobilov na ľadovej ploche.

Hostia si počas celého zápasu dobre strážili svoju obrannú modrú čiaru. Domáci sa len s veľkými problémami dostávali do útočného pásma. Viac vyložene gólových šancí si vypracovali hostia, ale brankár Babkovič domácich podržal.

Topoľčanom sa darilo narúšať kombinačnú hru Michaloviec. Michalovčania zasa v útoku zbytočne kombinovali. Možno to chcelo trochu jednoduchší ťah na bránu  a viac strieľať ( …po bitke je každý generál…)  Od 55. minúty sa domáci pustili do obrovského tlaku a dopredu ich hnalo aj domáce publikum. Konečne sa pustili aj do odstreľovania topoľčianskej brány. Vyrovnať sa im už však nepodarilo.

Domácim sa nedá uprieť snaha niečo s výsledkom urobiť. Hráči sa veľa nakorčuľovali. V útoku však boli v piatok jednoducho bezzubí. V utorok 30.09 o 17.30 hod. do tretice na domácom ľade Dukla Michalovce privíta celok HK Spiš.N.Ves.

napísal: L. Boka