HK Trebišov – HK Dukla Michalovce 4:5

HK Trebišov - HK Dukla Michalovce 4:5 HK Trebišov - HK Dukla Michalovce 4:5 HK Trebišov - HK Dukla Michalovce 4:5 HK Trebišov - HK Dukla Michalovce 4:5

príprava 08.09.2009

po tretinách (0:0, 1:1, 3:4)

V utorok 8. septembra 2009 Dukla nastúpila na svoj posledný prípravný zápas pred nasledujúcou sezónou. Ľadová plocha na michalovskom zimnom štadióne  stále nebola k dispozícii a tak sa opäť hralo v Trebišove. V prvej tretine Michalovčania lepšie kombinovali a v obrane domácich skoro k ničomu nepustili. V michalovskej bráne navyše stál pozorný Marton, ktorý s chladnou hlavou riešil ojedinelé šance domácich. Napriek tomu, že Dukla mala prevahu gólovo sa nepresadila.

V 24. min. otvoril skóre Regenda po prihrávke Kozáka no už o 2 minúty bolo vyrovnané zásluhou Finduru. V druhej tretine sa hra vyrovnala. A hlavne pri presilových hrách boli domáci nebezpeční.

V tretej tretine spoľahlivého Martona v michalovskej bráne vystriedal mladý, len 16-ročný brankár Pavol Borko. V 44. min. hrali domáci presilovú hru. Hosťujúci Mach sa však dostal do úniku a šiel sám na domáceho brankára. Keďže bol faulovaný rozhodca nariadli trestné strieľanie, ktoré Franc premenil 1:2. o dve minúty neskôr skóruje aj Mach, keď po prihrávke Sabola zvýšil na 3:1 pre Duklu. O ďalšie dve minúty sa hostia radovali znova. Tento krát po prihrávke Pavlička skóroval Franc – 4:1. Domáci sa ešte nestihli spamätať zo štvrtého gólu, keď im o 15 sekúnd pridal piaty gól Miľovčík. Bolo 1:5 a zdalo sa, že je rozhodnuté. To čo sa však podarilo hosťom  (za 4 minúty dali 4 góly) sa o pár minút mohlo podariť aj domácim. Po dvoch góloch Dancsáka a jednom Gajdoša bolo zrazu v 59. min. 4:5. Domácim sa podarilo prekonať michalovského brankára ešte raz, no hostí zachránila žrď. Hostia dohrávali zápas v oslabení, ale svoje jednogólové víťazstvo už nepustili.

V nedeľu 13.09.2009 o 17.00 hod. čaká Duklu prvé kolo 1. hokejovej ligy, v ktorom privíta Dolný Kubín.

Zostava HK Trebišov:
Stieranka, Zajdel – Giba, Vitkovský, Jašek, Mazuch, Mitro, Valečko, Kovacsik – Kobeľa, Brém, Dancsák, L. Sax, Leitner, Findura, Zagyi, Králik, T. Sax, Gonczi, Gajdoš
Tréner: B. Kohutiar

Zostava HK Dukla Michalovce:
Marton (1. a 2. tretina), Borko (3. tretina) – Regenda, Kozák, Štekláč, Bodnár, Mucha, Petruňa – Segľa, Pavličko, Franc, Misál, Samolenko, Štefan, Sabol, Miľovčík, Stríž, Sekirko, Macík, Kachnič, Mach
Tréner: D. Kapusta