HK Trebišov – Dukla Michalovce 4:5 s.n.

HK Trebišov - DUKLA Michalovce 4:5 s.n. HK Trebišov - DUKLA Michalovce 4:5 s.n. HK Trebišov - DUKLA Michalovce 4:5 s.n. HK Trebišov - DUKLA Michalovce 4:5 s.n.

24. kolo – 1. Hokejova liga SR

po tretintách (0:1, 2:0, 2:3 – 0:0)

Predchádzajúce vzájomn0 zápasy:
10. kolo: Hk Trebišov – HK Michalovce 4:2

21. kolo: DUKLA Michalovce – HK VTJ Trebišov 1:2

V 24. kole I. hokejovej ligy michalovská Dukla zavítala do neďalekého Trebišova. Pre družstvá to už bol tretí vzájomný zápas v sezóne. Po piatkovom víťazstve Dukly s Prievidzou (4:2) mohli Michalovčania ukázať, že si trúfnu aj na súperov zo špice tabuľky.  Zaujímavosťou je, že za Trebišov už nastúpil aj Misál, ktorý ešte minulý týždeň obliekal dres Michaloviec.

Prvú vážnejšiu gólovú šancu mal Misál. V 5. min. dostal ideálnu prihrávku medzi kruhy, jeho strelu brankár Marton kryl.  V 7. min. Sabol  našiel Štefana no ten nastrelil len brvno.  V 16. min. Slovák nebezpečne tečoval  Dancsákovu strelu tesne mimo brány. V 18. min. Štefanech obišiel trebišovskú bránu, zbavil sa obrancu a vystrelil. Odrazený puk už poľahky do odkrytého priestoru doklepol Miľovčík – 0:1. Hostia povzbudení gólom v závere zatlačili domácich no ostalo len pri tlaku.

Druhá tretina patrila domácim. V 22. min. mohol za Trebišov vyrovnať Králik, no jeho strela skončila na žrdi. Následne nastalo obstreľovanie Martonovej brány zo všetkých uhlov, ale bez gólového efektu. Vyrovnanie prišlo v 25. minúte. Na trestnú lavicu odišiel Michalovčan Blaščík a dlho sa tam neohrial. Domácim stačilo 12 sekúnd na využitie presilovky. Po prihrávke Valečka strelil Koky svoj prvý gól v zápase – 1:1.  Aj druhý domáci gól padol v presilovej hre a aj pri jeho zrode stála tá istá dvojica. Valečko vystrelil od modrej a pred bránou tečom usmernil puk do brány Koky – 2:1.  Následne Trebišov zatlačil hostí v ich obrannom pásme a ich tlak pokračoval až do konca tretiny.

V 42. min.  Gönczi zvýšil vedenie domácich na 3:1. Hostia mohli znížiť v 44. min. keď Minčák a následne ani Kralov domáceho brankára neprekonali. V 51. min. ponúkol hlavný rozhodca Lauff výhodu presilovej hry aj hosťom. Bodnár vystrelil od modrej a puk sa odrazil od zadného mantinelu rovno pred Karlova, ktorý puk len doťukol za chrbát brankára Kozárika. – 3:2. Jednogólový rozdiel dlho nevydržal. Už o necelé dve minúty Koky dovŕšil svoj hattrick a  poslal Trebišov do dvojgólového vedenia. – 4:2. No hostia nezložili svoje zbrane. V 57. min. Segľa prihral na modrú Minčákovi, ktorému na druhej strane korčuľoval Karlov. Rozhodol sa pre strelu a znížil na 4:3.  Dve a pol minúty pred koncom zápasu urobili domáci školácku chybu pri striedaní a naraz sa ocitli na ľade šiesti. Ponúkli tak hosťom šancu vyrovnať. Dukla chcela zvýšiť svoje šance a odvolala brankára.  Minútu pred koncom Segľa využil početnú prevahu a vyrovnal na 4:4. Posledných 10 sekúnd sa brankár Marton poriadne zapotil. Domáci sa nechceli uspokojiť s remízou a 3 krát nebezpečne ohrozili michalovskú bránu. Stav sa však nezmenil a zápas pokračoval predĺžením.

Počas celého predĺženia bol Trebišov jasne lepší. Hralo sa prakticky len pred bránou hostí. Navyše Dukla sa musela brániť pri vylúčení Bodnára. Ideálnu presilovú hru 4 na 3 domáci nevyužili a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V prvej sérii uspeli len Koky s Miľovčíkom. V druhej už uspel len Miľovčík a zabezpečil Michalovciam cenné víťazstvo na ľade Trebišova.

Za zmienku ešte stojí, že michalovský fanclub do Trebišova nepricestoval. V hľadisku síce sedelo veľa Michalovčanov no bubny a najhlasnejšia skupinka ostali doma. Škoda, pripravili sa o zatiaľ najlepší výkon Dukly v sezóne.

Napísal: L. Boka

Branislav Kohutiar – tréner HK Dukla Michalovce:

Pred každým zápasom trénujeme samostatné nájazdy a ten kto skončí posledný je „drevák“. Minule to bol Richard Miľovčík, tak sme sa po zápase v kabíne smiali že dnes to „drevák“ rozhodol. Chlapci počas zápasu vydržali plniť taktické pokyny. Súper sa síce dostával do šancí, ale až na tretí a štvrtý gól  sme to dokázali ubrániť. Prvé dva sme dostali v oslabení. Dá sa povedať, že dnes rozhodli presilové hry, vyšlo nám aj stiahnutie brankára v závere

Richard Miľovčík , strelec úvodného gólu a v samostatných nájazdoch 2x prekonal Kozárika.

Pri úvodnom góle spravil za bránou veľký kus práce Štefanech. Stiahol na seba obrancu a natlačil sa pred bránu. Jeho strela sa odrazila od brankárových betónov a ja som už skóroval do prázdnej brány.  Pri rozhodujúcom nájazde som mal pôvodne v úmysle urobiť niečo iné. Na poslednú chvíľu som to však zmenil a vystrelil som. Padlo mu to do ruky, na betón , potom sa mu to šmyklo a dokotúľalo do brány.

Góly Trebišov:
24:06 – František Koky ( Tomáš Valečko, Dušan Brincko) – pres/1
33:11 – František Koky ( Tomáš Valečko, Rastislav Gašpar) – pres/1
41:51 – Severín Gönczi ( Peter Učník, Ivan Králik)
53:01 – František Koky ( Rastislav Gašpar, Tomáš Zagyi)

17:59 – Richard Miľovčík ( Viktor Štefanech)
51:07 – Igor Karlov ( Martin Segľa, Slavomír Bodnár) – pres/1
56:49 – Juraj Minčák ( Martin Segľa, Tomáš Stríž)
59:28 – Martin Segľa ( Slavomír Bodnár, Juraj Minčák) – pres/1
—   Richard Miľovčík – rozhodujúci samostatný nájazd

Náhlik samostatný nájazd nepremenil Miľovčík vyrovnáva samostatné nájazdy na 1:1 Krecháč nepremenil Miľovčík premieňa rozhodujúci samostatný nájazd