DUKLA Michalovce – Bardejov 7:5

DUKLA Michalovce - Bardejov 7:5 DUKLA Michalovce - Bardejov 7:5 DUKLA Michalovce - Bardejov 7:5 DUKLA Michalovce - Bardejov 7:5

38. kolo – I. Hokejová liga 2009-2010

po tretinách (1:2, 3:0, 3:3)

Dukla prvýkrát doma strelila sedem gólov a M. Slovák dosiahol stý gól mužstva v sezóne

Zápas mal zaujímavý štatistický nádych. Dukla súperí na prvoligovej úrovni s Bardejovom už druhý rok, ale doma nad ním ešte v riadnom hracom čase nevyhrala. Vlani vyhrala po predĺžení 3:2 a potom rovnako v pridanom čase podľahla 3:4, v tejto sezóne prehrala 0:3. Pritom jedine víťazstvo mohlo Michalovce udržať v hre o play-off… Zverenci trénera Branislava Kohutiara však tento zápas zvládli, vyhrali 7:5 a peknými gólmi určite potešili diváka.

Tajničku v podobe cesty za víťazstvom začal ako prvý lúštiť domáci Stríž vo štvrtej minúte, keď Štefanech využil chybu v obrane hostí a strelcovi prvého domáceho gólu ponúkol puk ako na podnose – 1:0. Hostia však ožili, vynútili si prevahu a v 9. minúte sa po prihrávke Tomášku spomedzi kruhov presadil Molnár. Ten istý hráč skóroval aj počas presilovej hry v 16. minúte, spoza brány ho ideálne našiel veterán Zambori Bardejov viedol 2:1. Mohol aj viac, ale Michalovce držal nad vodou skvelý brankár Marton. Do druhej časti hry nastúpila Dukla ako vymenená, čo sa prejavilo aj na výsledku. V 23. minúte Štefanech nahodil puk pred bránu, ktorý so šťastím skončil v sieti a bolo vyrovnané. V 29. minúte Nahlik uvoľnil „ruskú raketu“ Igora Karlova, ktorý strelou švihom do šibenice poslal Duklu znovu do vedenia. To však nebolo zo strany domácich všetko, pretože v 36. minúte počas presilovky napriahol od modrej čiary obranca Bodnár a zvýšil na 4:2. V pohode hrajúce Michalovce dobre odštartovali aj tretiu tretinu, 56 sekúnd od úvodného buly Miľovčík parádnym lobom našiel Stríža, ktorý po samostatnom nájazde zvýšil už na 5:2. O pár sekúnd neskôr stuhla krv v žilách všetkých divákov. Bardejovčan Baránok likvidačným spôsobom narazil na mantinel obrancu Krecháča, ktorý ostal nehybne ležať, ale aj keď zápas nedohral, mal by byť v poriadku. Rozhodca tento jasný moment nechal nepovšimnutý, diváci sa búrili, zahádzali plochu a mužstvo Bardejov na desať minút odišlo do šatní. Arbiter Jura napokon dodatočne Baránka vylúčil, bardejovskú lavičku potrestal ďalším dvojminútovým trestom a Dukla hrala presilovku o dvoch hráčov, ktorú však nevyužila. Hneď po jej skončení Miľovčík nádherne našiel pred bránou Nahlika, ktorý do prázdnej brány zvýšil už na 6:2. Dukla mala aj ďalšie šance, ale Mravec netrafil prázdnu bránu, Nahlik mieril do žrde a dve čisté šance Stríža zmaril brankár Andreanin. Hostia v 52. minúte znížili Stoklasom na 5:3, ale o tri minúty sa radovali znovu domáci, Martin Slovák zvýšil na 7:3, čím zároveň strelil stý gól Dukly v tejto sezóne. Škoda straty koncentrácie v záverečných minútach, ktorú hostia využili gólmi Molnára a Leitnera na skorigovanie prijateľnej prehry.

Tréner Michaloviec Branislav Kohutiar:

„Do zápasu sme vstupovali s vedomím, že nám ide o všetko a že teda musíme bodovať naplno. Prípadná prehra by nás z boja o postup do play-off fakticky vyradila. Štart do zápasu nám síce vyšiel, po góle Stríža sme sa ujali vedenia, ale prvá tretina patrila hosťom, ktorí sa dostali aj do vedenia. V druhej tretine sme zapli na najvyššie obrátky, strhli sme vedenia na svoju stranu, ale pred poslednou časťou hry som sa v kútiku duše obával, aby sme opäť nevybuchli a nedovolili súperovi skorigovať. Stal sa presný opak, dvakrát sme sa presadili my a zvýšili na 6:2. Záver zápasu nám nevyšiel podľa predstáv, po strate koncentrácie sme dovolili hosťom streliť tri góly. Škoda výsledok mohol byť krajší. Teší nás predovšetkým víťazstvo, ale myslím si, že pre oko diváka to bol pekný hokej.“

napísal: REGZEP.sk