Zemplín Michalovce – Lipany 7:0

Michalovce - Lipany 7:0 (4:0) Michalovce - Lipany 7:0 (4:0) Michalovce - Lipany 7:0 (4:0) Michalovce - Lipany 7:0 (4:0)

Michalovce - Lipany 7:0 (4:0)

MFK Zemplín deklasoval Lipany

Michalovce - Lipany 7:0 (4:0)Futbalisti michalovského MFK Zemplín odohrali v sobotu tretie prípravné stretnutie a po dvoch zápasoch, v ktorých podľahli Prešovu a Diósgyöru zhodne 0:1, sa čakalo, či sa proti druholigovým Lipanom konečne presadia aj strelecky. Michalovčania sa nielenže presadili, ale doslova explodovali. Odeve nasúkali sedem gólov!

Po sústredení na Zemplínskej šírave domáci futbalisti hýrili pohybom a po štvrťhodine hry sa zrodil prvý gól, center Gamrelidzeho z pravej strany poslal umiestneným volejom do siete Sninský. Po polhodine hry sa po samostatnom nájazde presadil aj Viskup, nuž a ďalšie dva góly Gamkrelidzeho v priebehu štyroch minútach definitívne položili hostí na kolená. Po prestávke došlo v michalovskej zostave k viacerým zmenám, ale ani tento fakt strelecký gólostroj nezastavil. V 54. minúte mali domáci po faule na Ruskovského výhodu priameho kopu, jeho aktérom bol skúsený Ľubarskij, ktorý strelou k bližšej žrdi zvýšil na 5:0. V 68. minúte unikol po ľavej strane Mikulanin, centrom našiel Ruskovského, ktorý strelou bez prípravy prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 6:0. Domáci mladíci hýrili pohybom i kreativitou, štvrťhodinu pred koncom unikol po ľavej strane Kunca, spätnou prihrávkou našiel Hreška, ktorý stanovil na konečných 7:0.

Michalovce – Lipany 7:0 (4:0)

Góly: 36. a 40. Gamkrelidze, 15. Sninský, 32. Viskup, 54. Ľubarskij, 68. Ruskovský, 75. Hreško.

Zostava MFK ZEMPLÍN:

Pillár – Uhľár (68. Tatar), Vajda, Blahuta, M. Pyrka (58. Liška) – Ruskovský, Pavlovčák (46. Mihok), Ľubarskij, Viskup (46. Mikulanin) – Gamkrelidze (46. Kunca), Sninský (63. Lakatoš).

Vladimír Rusnák, tréner Michaloviec:

„Bol som milo prekvapením úrovňou našej hry, zvlášť po tom, čo sme v uplynulých dňoch absolvovali kondičné sústredenie. Teší ma to o to viac, že k nám súper prišiel takmer v kompletnom zložení. Hoci je to iba príprava, každý dobrý výsledok poteší a je motiváciou do ďalšej práce.“

napísla: REGZEP.sk