Michalovskí orli len s jedným víťazstvom

nad4kolo0910_16

1. BK Michalovce – SPD Rožňava 66:69 pp (36:33, 60:60)

Štvrté a piate kolo nadstavby odohralo 1.BK Michalovce na domácej palubovke. V sobotu pricestovalo do Michaloviec družstvo Rožňavy. V základnej časti sa tieto družstvá už stretli a orli doma jednoznačne zvíťazili ale v Rožňave tesne prehrali. Čakalo sa, že Michalovčania budú favoritom a bezpečne dovedú zápas do víťazstva, ale opak bol pravdou. Celý zápas bol vyrovnaný a domáci si nedokázali vytvoriť väčší náskok aj keď mali výškovú prevahu. V obrane im veľké problémy robil najmä Lackovič – srbská posila Rožňavy. Aj keď ho párkrát veľmi dobre zdvojili, lopta sa po zhodení dostala na kraj, kde boli hostia za dva body takmer neomylní. Počas zápasu predviedli domáci niekoľko pekných akcií a rýchlych protiútokov, ale nakoniec to nestačilo. Obrana domácich bola ako tak dobrá, ale nepresvedčivá hra v útoku stála domácich lepší výsledok. Orlom sa ešte podarilo 0,8 sekundy pred koncom vyrovnať, ale v predĺžení boli šťastnejší hostia. Pred peknou návštevou bola sklamaním zbytočná nervozita a slabšia koncentrácia domácich hráčov.

Najlepší strelci: M.Rakovský 21, Svitlica 15, R.Rakovský 11 – Lackovič 21, Helmecy 12
Diváci : 220

{yoogallery src=[/images/obr/sport/basketbal/s0910/nad4kolo] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100]}

1.BK Michalovce – Spišská Nová Ves ´B´    92:69 (46:42)

V tomto zápase chceli domáci hráči odčiniť sobotňajšiu prehru a pohodlne s mladíkmi so Spiša zvíťaziť. Nastúpili sebavedomo a bojovne, ale víťazstvo sa však nerodilo ľahko, nakoľko hostia hrali veľmi umne v útoku a domáci nevedeli v prvom polčase zužitkovať jednoznačnú výškovú prevahu. Až v druhom polčase keď orli začali zónovou obranou si začali robiť náskok, ktorý sa postupne zvyšoval. Spišiaci si nevedeli poradiť s výbornou obranou, ktorá ak sa Michalovčanom darí je takmer neprekonateľná. A keď ukázali orli aj zopár rýchlych protiútokov zápas hneď dostal inú podobu. Výborne zahral Svitlica autor 41 bodov.  Postupne dostali šancu aj ďalší hráči a zápas sa v poslednej štvrtine dohrával, aj keď hostia hrozili neustále vysunutou obranou.

8 04 AC LB SNV B 3 0 3 262 312 3
Na ďalšie zápasy cestujú Michalovčania do Bratislavy (27.-28.2.2010). Najbližšie domáce zápasy sa odohrajú v športovej hale až v marci, keď v sobotu 27.3.2010 o 16:00 privítame družstvo ŠKP Bratislava a v nedeľu 28.3.2010 o 13:00 hostíme družstvo MBK Karlovka Prírodovedec Bratislava.