MFK Zemplín v pohári deklasoval Trebišov

intro_pohar1kolo

07Futbalisti Michaloviec v stredajšom stretnutí prvého kola Slovenského pohára deklasovali druholigový Trebišov na domácej pôde po víťazstve 6:0, keď už do prestávky viedli rozdielom piatich gólov. O poltucet gólov v sieti súpera sa postarali Ruskovský a Serečin, ktorí skórovali dvakrát, a dvojica mladíkov z útoku Kunca a Špilár.

Domáci boli pri chuti a už po štyroch minútach vyškriabal trebišovský brankár Sudimák strelu Serečina na žrď. O dve minúty sa sčista-jasna objavil pred michalovskou bránou Németh, ale z dobrej pozície minul. Strelecký gólostroj odštartoval v 14. minúte, brankár Sudimák prehral vzdušný súboj so Špilárom a odrazenú loptu poslal nekompromisne do siete Ruskovský – 1:0. O tri minúty napriahol spoza pokutového územia Serečin a jeho strela skončila v sieti – 2:0. Neubehla ani minúta pred bránou Trebišova sa ocitol Kunca a tvrdou strelou k žrdi zvýšil už na rozdiel triedy. V 25. minúte už Michalovce viedli štvorgólovým rozdielom, Serečin sa pohral s celou obranou súpera a pohodlne pridal svoj druhý gól v zápase. Skóre prvého polčase uzavrel po centri M. Brašeňa iba 17-ročný Špilár, ktorý zblízka nezaváhal – 5:0. Domáci aj napriek vysokému vedeniu nepoľavili v aktivite, aj po prestávke sa futbalom bavili a bezradný súper sa neraz iba bezmocne prizeral ich ukážkovým akciám. Gólom sa však skončila už iba jedna, v 61. minúte Tomáš Opiela ukážkovo vysunul Ruskovského, ktorý krížnou strelou zvýšil na konečných 6:0.

{youtube}66XZEaS3SAg{/youtube}

1. kolo – Slovenský pohár 2010/2011

Michalovce – Trebišov 6:0 (5:0)

• Góly: 13. a 61. Ruskovský, 17. a 25. Serečin, 18. Kunca, 40. Špilár.
  • ŽK: Jakubčo – Németh.
  • Rozhodoval: Mriglot
  • Návšteva: 596 divákov.

Zostava MFK ZEMPLÍN Michalovce: Pillár – Janek (26. M. Brašeň), Hruška, Vajda, Vanák (61. Jevľanov) – Ruskovský, Mihok, T. Opiela, Serečin (46. Jakubčo) – Špilár, Kunca.

Zostava SLAVOJ Trebišov: Sudimák – Kročko, Koscelník (46. Oláh), Lacko, Drobňák – Patkanóci, Haničák, Capko, Németh – Toporčák (38. Hrubovský), Čižmár (82. Štuň).

Nasledujúci program:

• 7. kolo prvá liga (sobota 28. 8. 2010 o 16.00 hod.): Michalovce – Trenčín.

{yoogallery src=[/images/obr/sport/futbal/s1011/pohar/1kolo] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Michalovce – Trebišov 6:0]}

zdroj text a foto: MICHAL1.sk