Dukla je z hry von

introhoki
dsc_0805

Hokejisti michalovskej Dukly ukončili svoje tohtosezónne účinkovanie vo štvrtom štvrťfinálovom stretnutí série play-off, v ktorom na domácom ľade prehrali s Piešťanmi 2:3 a celú sériu prehrali 1:3 na zápasy. O víťazstve hostí pritom rozhodol gól, ktorý padol iba 29 sekúnd pred koncom tretej tretiny…

Štvrtý súboj tejto série sa začal opatrne, do prvej šance sa dostal v 5. minúte piešťanský Románek, ale mieril vedľa. V 10. minúte mal ďalšiu šancu Gálik, ale brankár Borko puk vyrazil. O minútu neskôr podnikla protiútok dvojica Chylo – Učeň, ale nezakončili presne. Dukla si prvú možnosť vypracovala až v 15. minúte, Lelkešove zakončenie zneškodnil Tomek. Druhá tretina bola z pohľadu domácich podstatne aktívnejšia, hneď v jej prvej minúte mali sľubné šance Mach a Drotár, lenže Tomek si poradil. Rovnako bol na mieste aj v 25. minúte po koncovke M. Segľu. O dve minúty hrala Dukla presilovku a Mach z ľavej strany nastrelil spojnicu brvna a žrde! Hostia udreli v 36. minúte, po návrate Magušina z trestnej lavice sa dostal k puku Románek, ktorý prestrelil Borka – 0:1. Dukla zareagovala bleskovo, už o osem sekúnd sa v skrumáži najlepšie zorientoval Chrenko a bolo vyrovnané. V 43. minúte mohli domáci už viesť, Lelkeš znovu našiel Chrenka, ale tomu chytil stopercentnú šancu vynikajúci Tomek. V 47. minúte sa dostala do úniku dvojica Drotár – Faith, ale druhý menovaný opäť nechal vyniknúť fantastického Tomeka! Nedáš – dostaneš sa potvrdilo hneď vzápätí, po strele Nováka brankár Borko nevedel, kde má puk, a ten dorazil do brány Gálik – 1:2. Odpoveď Dukly bola znovu blesková, o 37 sekúnd sa obranou Piešťan prehnal ako víchor Chrenko a strelou švihom sa postaral o vyrovnanie. Zápas gradoval a v 49. minúte sa do samostatného nájazdu dostal Románek, lenže Borko excelentne zachránil. Keď už zápas spel do remízového konca, preštrikoval sa 29 sekúnd pred záverom tretej tretiny pred bránu domácich Románek a pukom zasunutým pod brankára Borka rozhodol o víťazstve Piešťan nielen v tomto zápase, ale aj celej sérii.

• 37. M. Chrenko (R. Lelkeš)
  • 48. M. Chrenko (V. Marinčin, R. Lelkeš)
  • 36. Románek (Magušin, M. Peško)
  • 48. Gálik (F. Novák, Magušin)
  • 60. Románek (J. Prokop, Haring)

Štatistiky:

Vylúčení:
1:3, navyše M. Peško (Piešťany) 10 minút osobný trest za napadnutie zozadu.
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0
Strely: 30:38
Rozhodovali: P. Ország – R. Gavalier, Tornay
Divákov: 1980
HK DUKLA: P. Borko – T. Valečko, Hopkovič, L. Škrak, M. Takáč, Lad. Mucha, V. Marinčin, B. Štefan, P. Tirpák – P. Segľa, Jur. Faith, Drotár – Martin Segľa, Kmeč, M. Mach – R. Lelkeš, M. Chrenko, F. Koky – Stríž, M. Cútt, M. Kovaľ.
ŠHK 37: T. Tomek – A. Kolník, Kalafút, Bučka, M. Zajac, Magušin, K. Grman, Poláček, Macháč – M. Baran, J. Prokop,
M. Pupák – Románek, M. Peško, Haring – Gálik, F. Novák, Lušňák – Chylo, P. Učeň, Rybárik.

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hokej/s1011/playoff4kolo] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[ Michalovce -Piešťany 3:2]}