Iuventa naložila aj Písku

intropisek

Hádzanárky michalovskej Iuventy si v nedeľňajšom predohrávanom súboji 21. kola WHIL proti Písku pripísali na konto ďalšie víťazstvo po výsledku 43:30 (17:15), čím takmer napodobnili predošlý domáci triumf proti Trenčínu, nad ktorým v piatok vyhrali 45:30. Zverenky trénera Dušana Daniša si upevnili druhé miesto v tabuľke za vedúcou pražskou Slaviou a najbližšie sa predstavia znovu doma, v sobotu 12. marca bude o 17.30 hod. ich súperom nováčik z Mostu.

Iuventa nastúpila na súboj s Pískom bez chorej kanonierky Tobiašovej a možno aj preto sa ťažšie rozbiehala. Skóre zápasu otvorila v 20. sekunde písecká Borovská a tým akoby udala charakter prvého polčasu. V 3. minúte síce Bachyrievová poslala premeneným pokutovým hodom domáce prvýkrát do vedenia (2:1), ale na koni bol Písek, ktorý v 15. minúte gólom Stellnerovej zvýšil už na 7:9. Nasledovali aj dve minúty pre Bachyrievovú, ale Iuventa napriek tomu dokázala v 17. minúte znovu viesť, po góle Hollej bol stav 10:9. Keď o štyri minúty neskôr strelecky disponovaná Luzumová znovu poslala Písek do dvojgólového vedenia (11:13), vyžiadal si michalovský tréner Daniš oddychový čas. Ten zaúčinkoval, pretože v 26. minúte Iuventa šnúrou troch gólov znovu získala vedenie (15:14). Za tohto stavu si písecký tréner Jan Salač vzal oddychový čas a jeho tímu sa následne podarilo vyrovnať. Posledné slovo však patrilo domácej Pollákovej, ktorá najprv v 28. minúte vsietila gól znamenajúci vedenie 16:15 a dve sekundy pred klaksónom umožnila Iuvente, ktorá v úvodnom dejstve veľa kazila, prvé vedenie v zápase o dva góly (17:15).

Po prestávke vybehli na ihrisko akoby iné Michalovce. Písek, ktorý dovtedy ťažil hlavne z ich nepresností v ofenzíve, fyzicky odišiel a keďže mu vôbec nezachytali brankárky, spustila sa lavína. Už v 36. minúte viedli domáce po presnom zásahu Hollej o päť gólov (22:17) a keď v 41. minúte bol stav 27:21, vyžiadal si tréner hostí Salač ďalší oddychový čas. Nepomohlo. Iuventa sa hrou bavila a v 56. minúte viedla po úspešnom náskoku Tregubovovej z krídla prvýkrát o desať gólov (38:28). Očakávaný štyridsiaty gól padol v čase 57:40 a bol zároveň najkrajším v stretnutí. Bachyrievová nádhernou prihrávkou za obranu uvoľnila Pollákovú a tá vo výskoku stihla efektne zakončiť, čím dala symbolickú bodku za výhrou Iuventy.

{youtube}1kIDOpfRlM4{/youtube}

21. kolo WHIL

Michalovce – Písek 43:30

po polčace (17:15)

• Pok. hody: 6/6 – 7/6
  • vylúčené: 8 – 4
  • Rozhodovali: Rudinský a Mandák – 900 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová – Bachyrievová 8/5, Bačíková 5, Vargová, Hollá 8, Danková, Szöllösiová 4, Kalaninová 2, Polláková 9/1, Maszkaľová, Hvostaľová, Wolingerová 5, Trehubovová 2.

SOKOL: Vařečková, Káplová – Vrabcová 6/3, Malá 1, Borovská 3, Salačová 1, Luzumová 10/3, Veselá, Stellnerová 3, Dvořáková 2, Krouská 4.

Najbližší program:

• 22. kolo (sobota 12. 3. 2011 o 17.30 hod.): Michalovce – Most
  • 23. kolo (sobota 19. 3. 2011 o 18.00 hod.): Veselí nad Moravou – Michalovce

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hadzana/s1011/21] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Michalovce – Písek 43:30]}