Iuventa natiahla proti Partizánskemu víťaznú sériu

intro partizanske

Skóre zápasu otvorila po polminúte Polláková a Iuventa po ďalších dvoch góloch Tobiašovej a jednom Wollingerovej vyhrávala v 4. minúte 4:0. Súper síce dokázal rýchlo znížiť na 4:2, ale Michalovce, ktoré hádzali v prvých desiatich minútach až päť pokutových hodov (jeden ešte Tobiašová nepremenila), získali v 11. minúte vedenie 9:3. To automaticky znamenalo oddychový čas pre Partizánske, ktoré sa vďaka nemu zobudilo. Dokonca až natoľko, že v 21. minúte sa počas dvojnásobnej presilovky podarilo Blažekovej vsietiť kontaktný gól (12:11)! Druhá polovica prvého polčasu prebiehala nečakane v réžii hosťujúceho celku a ten dokázal ešte dvakrát znížiť na najtesnejší rozdiel (15:14 a 16:15). Posledné slovo patrilo v posledných sekundách prvého dejstva Wollingerovej, ktorá šťastným gólom zvýšila na 17:15.

Iuvente sa na začiatku druhého polčasu podarilo zopakovať nástup z prvého a prvých sedem minút vyhrala 6:0, vďaka čomu ušla na 23:15 a tréner hostí Slavomír Varga si už v 37. minúte znovu musel vziať oddychový čas. Ten však už tentoraz nemal taký čarovný účinok, aj keď Partizánkam sa podarilo v 41. minúte znížiť na 24:18. Iuventa nasledujúcich päť minút vyhrala 5:1 a v 46.minúte vyhrávala po góle Szöllösiovej prvýkrát o 10 gólov (29:19). Partizánske sa vpredu trápilo a viackrát stroskotalo na vynikajúcej brankárke Kudročovej. Aj vďaka nej mohla Iuventa kontrovať z rýchlych protiútokov, po jednom z nich Bačíková v 55. minúte zvýšila už na 36:23. Samotný záver zápasu sa niesol hlavne v znamení toho, či Iuventa dokáže streliť vytúžený štyridsiaty gól. Podarilo sa. V čase 59.20, teda symbolických 40 sekúnd pred klaksónom vsietila 40. gól Iuventy Ukrajinka Bachyrievová.

• 900 divákov.

IUVENTA: Kudročová, Gubiková – Bachyrievová 3/1, Bačíková 4, Danková, Szöllösiová 4, Kalaninová 1, Polláková 4, Hollá 5, Maszkaľová, Tobiašová 12/6, Hvostaľová, Wolingerová 5, Tregubovová 2.

HK DANLOG: Baginová, Súlovská M. Richtarechová – Ščasná, Košíková 8, Blažeková 5, Zajačková 2, Szökeová, Kankulová, Vargová 1, Holešová 3/2, Michnová 3/2, Minarčíková 3.

• 20. kolo (sobota, 26. 2. 2011 o 17.30 hod.):Michalovce – Trenčín

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hadzana/s1011/17] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Michalovce-Partizanske 40-25]}