MFK Zemplín prehral doma s Bardejovom

introbardejov
Futbalisti Michaloviec nenadviazali v siedmom stretnutí zimnej prípravy na úspešnú vlnu predchádzajúcich výsledkov a v sobotu doma nečakane prehrali s druholigovým Bardejovom 1:2. MFK Zemplín má teraz týždeň zápasové voľno a najbližšie sa predstaví až budúcu sobotu v českom Nymburku proti Zlínu, kde ho čakajú aj ďalšie tri zápasy proti súperom spoza rieky Moravy.

Na neupravenom teréne michalovského umelého ihriska bolo od začiatku jasné, že futbal sa hrať veľmi nebude. Hostia mali už v 3. minúte výhodu pokutového kopu, jeho realizátorom bol bardejovský Pisárik, ktorý však stroskotal na výbornom zákroku brankára Brudňáka, a tak sa skóre nemenilo. Hostia napriek tomu udávali tempo a Michalovciam počas celého prvého polčasu nedovolili ani raz trafiť priestor svojej brány! Prvý gól padol v 57. minúte, jeho autorom bol bardejovský Pisárik, na ktorého nadviazal už o necelé dve minúty domáci Serečin, a bolo vyrovnané 1:1. O výsledku napokon rozhodla situácia z 87. minúty, kedy napriahol bardejovský Andraščík a prekonal dorasteneckého brankára Hajdu.

Pred 100 divákmi rozhodoval Mano.

MFK ZEMPLÍN: Brudňák (72. Hajda) – Janek, Hruška, Trninič (79. Mižík), Vanák – Ruskovský (55. Žido), Zonzon, Serečin, Jakubčo (46. Mihok), Knobloch (46. Wassem) – Špilár (46. Rakulj).

Plán prípravných zápasov:

• 12.2.: Zlín – Michalovce
  • 13.2.: Brno – Michalovce
  • 15.2. Hradec Králové – Michalovce
  • 19.2.: Dukla Praha – Michalovce
  • 25.2.: Michalovce – S. N. Ves

{yoogallery src=[/images/obr/sport/futbal/s1011/pripravnybardejov] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Michalovce – Bardejov 1:2]}