winLand sa rozlúčil desiatou výhrou

intromartin
Hádzanári prvoligového HC winLand Michalovce absolvovali v sobotňajšom súboji 19. kola prvej ligy rozlúčku s domácou pôdou, ktorú zvýraznili presvedčivou výhrou nad Martinom 32:15 (14:8). Tá bola už ich desiata v rade a tak aj preto si zverenci trénera Pavla Jana naďalej hovejú na tretej priečke tabuľky. Najbližšie sa winLand predstaví o dva týždne v Prešove v súboji s lídrom tabuľky rezervou extraligového Tatrana, o ďalšie dva týždne cestuje v záverečnom prvoligovom kole do Stupavy.
Hádzanári michalovského winLandu odštartovali s výborným brankárom Bumberom v bráne a aj vďaka nemu viedli po štyroch minútach 3:0. V 10. minúte svoj náskok ešte zvýšili, po góle Gamráta bolo 6:2. O dve minúty už zverenci Pavla Jana vyhrávali o päť gólov (8:3) a minimálne tento rozdiel v skóre si pohodlne udržiavali až do záveru prvého dejstva. Po prestávke napriek zmenám v zostave domáci ešte viac pridali a v 44. minúte kanonier Gamrát prvýkrát poslal winLand do vedenia o 10 gólov (22:12). Zvyšok stretnutia domáci vyhrali 10:3, celkovo 32:15, keď úspešným strelcom záverečného gólu bol dve sekundy pred sirénou Vetrecin.