Iuventa uspela aj v odvete, má tri mečbaly

introba
Hádzanárky michalovskej Iuventy podľa očakávania zvíťazili aj v druhom domácom súboji semifinálovej série národného play-off o titul majstra Slovenska proti ŠKP Bratislava a po sobotňajšom triumfe 32:21 dosiahli v nedeľu takmer rovnaký rezultát 34:21. Tretí zápas sa hrá v sobotu 7. mája o 17.30 hod. na neutrálnej pôde v Modre. Prípadný štvrtý na rovnakom mieste v nedeľu 8. mája o 11.00 hod. Ak by prišiel na rad piaty rozhodujúci duel, hral by sa v stredu 11. mája o 17.30 hod. v Michalovciach.

Prvé minúty prekvapujúco patrili ŠKP, najprv Kodajová otvorila skóre a po zásahu Kochanovej v polovici piatej minúty viedol bratislavský tím 3:1. Iuventa odpovedala šnúrou šiestich gólov a v 12. minúte viedla po brejku Pollájovej už 7:3. Keď v 15. minúte Tobiašová zvýšila na 9:4, vyžiadal si tréner hostí Peter Olšavský oddychový čas. Ten zaúčinkoval, pretože o štyri minúty Kováčová znížila na 10:7. Iuventa odpovedala dvoma gólmi a v 21. minúte za stavu 12:7 vystriedala Školkovú v bráne hostí Škvareninová. Iuvente vyšiel záver prvého dejstva, vypracovala si až deväťgólový náskok (19:10) a to najmä vďaka streleckej potencii Pollákovej (7 gólov) a Szollosiovej (6 gólov).

Hneď dvadsať sekúnd po úvodnom hvizde druhého dejstva Bachyrievová po prvýkrát zaistila Iuvente vedenie o 10 gólov (20:10) a domáci tím vďaka Trehubovovej zvýšil v 39. minúte svoj náskok až na 24:12. Keď o tri minúty Bachyrievová zvýšila už na 28:15, tréner ŠKP Olšavský si vybral tiem-out. Nič to však nezmenilo na tom, že michalovský tím aj s hráčkami druhého sledu dokráčal k pohodlnému víťazstvu. To mu zaručuje výhodu troch mečbalov postupu do finále a už najbližšiu sobotu na neutrálnej pôde v Modre môže byť rozhodnuté.