Michalovskí hádzanári derby vyhrali, séria s Košicami pokračuje

introkosice

Michalovskí hádzanári po dramatickom zápase zdolali Košice 23:21 a tým zdramatizovali  štvrťfinálovú sériu Tipos Extraligy na 1:2. V dnešnom zápase treba pochváliť brankára Kolpaka, ktorý podal famózny výkon a jeho uspešnosť vychytaných striel sa pohybola cez päťdesiatpercent. Zverenci trénera Pavla Jana odohrajú štvrtý štvrťfinálový zápas až po reprezentačnej prestávke, v stredu 11.4. na palubovke Košíc.

{youtube}XaLJpEDgND8{/youtube}

Michalovce začali veľmi dobre, v 8. min vyhrávali 4:1, ale hostia zakrátko otočili vo svoj prospech. Pred koncom prvého polčasu si domáci vypracovali päťgólový náskok, ktorý sa ukázal ako rozhodujúci. Dramatický záver patril Košičanom, ale Michalovčania si už víťazstvo postrážili a znížili stav série na 1:2

HC winLand Michalovce – 1. MHK Košice 23:21

po polčase (14:9) Stav série 1:2

{youtube}R1ecmKPHYOc{/youtube}

HC winLand : Bumbera, Popčák, Kolpak – Kučer 1, Kollár, Pilník 3, Kocák 2, Holdoš 4, Pylypenko 7/1, Kuzmenko, Miňo 2, Petraško 1, Čorej, Tibulevič 3

1. MHK : Cibere, Blicha, Dulina – Hruščák 6/2, Maguška 1, Pristáš, Kolesár, Pecha 4, Hriňák 1, Fuňák 1, Farkašovský 2, Jurko 1/1, Hričišon, Ľoch 2, Bokol 3