Michalovčania dostanú za očkovanie odmenu

Košický samosprávny kraj v spolupráci s michalovskými športovými klubmi pripravil špeciálny očkovací víkend. Každého zodpovedného východniara, ktorý si príde po prvú alebo druhú dávku vakcíny proti koronavírusu, odmenia.

Motiváciou dať sa zaočkovať a pomôcť k zmierneniu pandemických opatrení budú vstupenky na domáce zápasy hokejového klubu Dukla Ingema Michalovce, futbalistov MFK Zemplín Michalovce, ako aj hádzanárok Iuventy Michalovce. Za zodpovedné rozhodnutie sa obyvateľov kraja rozhodlo odmeniť aj viacero reštaurácií z mesta Michalovce, ktoré poskytnú spolu 620 voucherov na obed. Motivovať k očkovaniu chce aj thermalpark na Zemplínskej šírave, ten daruje očkovaným sto vstupov. Východniari budú môcť lístok na zápas či do thermalparku využiť hneď, keď to pandemická situácia dovolí.

Regionálna hygienička vyzvala všetkých ľudí a občanov k zodpovednému prístupu a požiadala obyvateľov okresu Michalovce a Sobrance, aby sa dali zaočkovať. „Očkovanie je jedným z najúčinnejších preventívnych prostriedkov v boji proti Covidu 19, ktorý ochromil celú našu krajinu, ochromil mestá a obce, naše rodiny, ale aj jednotlivcov. Čím viac ľudí bude zaočkovaných, tým bude väčšia kolektívna imunita; viac ľudí bude zdravších,“ povedala MUDr. Janka Stašková. Okrem dôležitosti očkovania zdôraznila aj význam prevencie, dodržiavania opatrení a podpory správnej životosprávy a imunity.

Očkovať sa  vo veľkokapacitnom očkovacom centre v  priestoroch športovej haly Gymnázia Pavla Horova. Záujemcovia môžu prísť aj bez registrácie vopred. Na výber budú mať z jednodávkovej vakcíny Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson alebo z dvojdávkovej vakcíny Pfizer/BioNTech. Očkovacie centrum bude v prevádzke v sobotu 27. novembra od 9.00 do 17.00 hod.

„Príď sa zaočkovať a staň sa členom tímu. To je mottom nasledujúceho víkendu. Aj napriek mimoriadnemu nasadeniu hráčov nemá akýkoľvek šport bez divákov atmosféru. Pohľad na prázdne tribúny veľmi bolí, a to najmä, keď túto situáciu spoločne dokážeme zmeniť.  Chceme sa dostať na čísla zaočkovanosti, ktoré hneď ako to bude možné, otvoria štadióny, ekonomicky

pomôžu klubom a vrátia radosť z hry tímom aj športovým nadšencom. Verím, že aj lístky ako odmena za zodpovedné rozhodnutie sa stanú lákadlom, ako motivovať ľudí dať sa zaočkovať

a pomôžu udržať fanúšikov na tribúnach, nie v nemocniciach,” za všetky športové kluby informoval Július Kmec, marketingový manažér MFK Zemplín Michalovce.

Diskusia k článku