S čipovou kartou ARRIVA Michalovce cestujú školáci výhodnejšie, začiatok školského roka prináša aj viac spojov cez pracovné dni

Od pondelka 4. septembra budú autobusy spoločnosti ARRIVA Michalovce premávať opäť v režime školského roka, čo znamená vyššiu frekvenciu spojov.

Žiaci základných a stredných škôl, ktorí cestujú autobusmi MHD v Trebišove a prímestskými autobusovými linkami v okresoch Trebišov, Michalovce a Sobrance môžu pri cestovaní využiť lacnejšie a bezpečnejšie cestovanie s čipovou kartou ARRIVA Michalovce. Zľava na cestovnom ušetrí nielen im, ale každému držiteľovi čipovej karty niekoľko desiatok eur ročne. Navyše, deti vďaka nej nemusia pri sebe nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu.

„Pred začiatkom školského roku odporúčame rodičom, aby pre svojich školákov, ale aj pre seba vybavili čipovú kartu ARRIVA Michalovce. S ňou totiž cestujú za zľavnené cestovné, vďaka čomu ušetria niekoľko desiatok eur každý rok. Čipová karta navyše platí v rámci Slovenska aj vo všetkých autobusoch dopravcov zapojených do systému Slovenského dopravného pasu,“ uviedol Gejza Sačko, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Michalovce.

Čipovú kartu vystavia cestujúcemu na počkanie alebo najneskôr do 3 pracovných dní pracovníci zákazníckych centier spoločnosti ARRIVA Michalovce. Stačí vyplniť žiadosť, ktorú záujemcovia nájdu na webovej stránke spoločnosti a v každom zákazníckom centre ARRIVA Michalovce. Jednorazový poplatok za vydanie čipovej karty je 6.- EUR. Pri kúpe cestovného lístka stačí priložiť čipovú kartu k čítačke kariet a počkať na pípnutie. Platba čipovou kartou tak šetrí čas pri nastupovaní a je tiež bezpečnejšia, pretože nie je potrebné nosiť pri sebe hotovosť.

Zákaznícke centrá spoločnosti ARRIVA Michalovce sú k dispozícii na nasledovných miestach:

Zákaznícke centrum       Otváracia doba
MICHALOVCE AS Staničná, 071 01 MichalovcePo – Ne: 05:00 h. – 22:00 h. Čipové karty:
Po – Pi: 7:30 h. – 12:00 h. a 12:30 h. – 15:00 h.
TREBIŠOV AS Šrobárova 1, 075 01 Trebišov              Po – Pi: 06:00 h. – 11:30 h. a 12:00 h. – 14:00 h.
SOBRANCE AS ul. Michalovská, 073 01 Sobrance     Po – Pi: 07:00 h. – 11:00 h. a 11:30 h. – 15:30 h.  
KRÁĽOVSKÝ CHLMEC Pribenícka, 077 01 Kráľovský ChlmecPo – Pi: 07:30 h. – 15:00 h.
SEČOVCE SNP, 945/28, 078 01 SečovcePo – Pi: 05:30 h. – 13:30 h.
VEĽKÉ KAPUŠANY Zoltána Fábryho 101/16, 079 01 Veľké KapušanyPo – Pi: 07:30 h. – 15:30 h.  

Požiadať o vydanie čipovej karty je možné aj z pohodlia domova online cez e-shop na stránke https://www.ubian.sk/kupit-kartu. Cestujúci si svoju kartu vie zároveň online spravovať, doplniť kredit, kontrolovať zostatok, dopravné transakcie a informácie o účte.

Virtuálna dopravná karta

Spoločnosť ARRIVA Michalovce umožňuje cestujúcim využívať aj virtuálnu dopravnú kartu v mobilnom telefóne. Ide o plnohodnotnú náhradu plastovej dopravnej čipovej karty, ktorá poskytuje rovnaké funkcie – je ňou možné zaplatiť cestovné, kúpiť si predplatný časový lístok alebo dobiť kredit v e-shope, v autobuse po priložení mobilu k čítačke kariet či v zákazníckom centre spoločnosti ARRIVA Michalovce.

Virtuálna dopravná karta je určená pre držiteľov smartfónov s operačným systémom Android vo verzii 5.1 a novšej, s podporou technológie NFC. K používaniu je potrebné mať stiahnuté aplikácie Ubian a Google Pay. Aktivovanú virtuálnu dopravnú čipovú kartu môžu používať držitelia čipovej karty vydanej spoločnosťou ARRIVA Michalovce.

Pri úhrade cestovného virtuálnou dopravnou kartou nemusí mať cestujúci pripojenie na internet, stačí zapnuté NFC. Použitie je jednoduché, po priložení mobilu k čítačke kariet približne o 2 sekundy zaznie zvukový signál ako pri platbe plastovou dopravnou kartou a palubný počítač vydá cestovný lístok.

Diskusia k článku