Orli doma nestačili na Levice

introlevice

introlevi

Nebezpečná bola hlavne dvojica Valach a Stojanov. V 7. minúte, keď sa hostia presadili trojkou a stav bol 7:14 si tréner domácich vybral prvý oddychový čas. Ten jeho zverencom vôbec nepomohol a hostia sa presadzovali čoraz viac. Prvú štvrtinu ukončil trojkou hosťujúci Valach, ktorý tak upravil na 11:22. Aj v druhej štvrtine sa domáci veľmi ťažko presadzovali proti zónovej obrane Levíc. Náskok hostí ustavične narastal až na polčasové trinásť bodové vedenie 26:39.

Na začiatku druhého polčasu Orli strelili Mižákom a Mitterpákom štyri body za sebou a rozdiel skóre bol iba deväť bodový 30:39. Hostia však opäť zabrali a šnúrou šiestich bodov viedli v zápase najvyšších pätnásť bodovým rozdielom. Orli navyše prišli aj o potrestaného M.Rakovského. Už aj tak okyptený káder Orlov sa však nevzdával a znižoval náskok súpera. Na konci tretieho dejstva košmi Tebeľáka a Mižáka znížili na rozdiel deviatich bodov 43:52. Na začiatku poslednej časti Orli znížili náskok Levíc už na štyri body, ale potom sa ukázali skúsenosti hostí. Tí si opäť vypracovali desaťbodové vedenie a zaslúžene si odviezli domov dva body.

{youtube}_GQ7xJdCWVw{/youtube}

{youtube}YcW2ZZuKpK0{/youtube}

1. BK Michalovce – Astrum Levice B  61:71

po polčace (26:39)

Štvrtiny : (11:22, 15:17, 17:13, 18:19)

1. BK : Maškulík 9, Mižák 13, Tebeľák 12, V.Mitterpák 12, Šanta 4, Jäger 4, M.Rakovský 6

Doskoky : Tebeľák 9, Mižák 5

Získané lopty : Mižák 5, V.Mitterpák 4, Tebeľák 4

Asistencie : V.Mitterpák 5

1. BK Michalovce

{yoogallery src=[/images/obr/sport/basketbal/s1011/levice] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[Michalovce – Levice 61:71]}