IUVENTA Michalovce – Olomouc 24:21

IUVENTA Michalovce - DHK Zora Olomouc 24:21 IUVENTA Michalovce - DHK Zora Olomouc 24:21 IUVENTA Michalovce - DHK Zora Olomouc 24:21 IUVENTA Michalovce - DHK Zora Olomouc 24:21

5.kolo WHIL

IUVENTA Michalovce – DHK Zora Olomouc 24:21

po polčase (13:10)

Prvý polčas

Olomouc začal lepšie, v 4. min. už viedol 0:3. Potom sa zobudili aj domáce hráčky a gólmi Rubcovej a Ditelovej sa dotiahli na Olomouc. Iuventa sa však v koncovke trápila. Nepremenené strelecké pokusy Tobiášovej ( aj  pre predchádzajúce problémy so zápästím) domácim chýbali. V 11. minúte domáca Piskayová dostala 2min. Následne domáca Kudročová chytila Hejtmánkovej sedmičku. V 13. minúte Tobiášová nepremenila, čo Olomouc využil na rýchly protiútok. Dlhú prihrávku do útoku však v poslednej chvíli chytila domáca Weibelová. V 14. minúte Weibelová aj skóruje a znižuje na 5:6. Olomouc si po góloch  Šaškovej a Uličnej stále udržuje dvojgólový náskok. Domáce sa udržiavali v hre hlavne gólmi Dittelovej, ktorá v 21. minúte vyrovnala na 8:8. Zlom nastal v 24. min. keď hral Olomouc 2 min. v oslabení po faule Růžičkovej. V útoku Tobiášová najprv naznačila prihrávku na Dittelovú, ale poslala nenápadnú prihrávku na Viktóriu Škľaruk, ktorá strieľa gól. IUVENTA sa prvý krát v zápase ujala vedenia 10:9. V 29. min. najprv Tobiášová premieňa sedmičku 12:10. Tréner domácich si 30 sekúnd pred koncom berie oddychový čas. Domáce rozvinuli útok a tesne pred koncom domáca Dittelová skóruje a zvyšuje náskok domácich na 13:10.

Druhý polčas

Po góloch Dittelovej a premenenej sedmičky Hricikovej viedli v 33. min. domáce už 15:11. Potom však prišlo 2 minútové vylúčenie Tobiášovej. Olomouc sa šnúrou troch gólov vrátil späť do hry 15:14  (2 x skórovala Kovačíková a 1x  Uličná) . Zlomová situácia, ktorá poznačila zvšyok zápasu sa odohrala v 39.min. Po strele na brankárku Olomouca nastal boj o odrazenú loptu a po faule na Wiebelovú dostala Spíchalová 2 min. Rozhodca však k trestu pridal aj 7-metrový hod. To pochopiteľne nahnevalo trénera hosťujúceho tímu Krejčířa. Nariadený 7-metrový hod Tobiášová premenila (17:14). Avšak hneď v protiútoku Weibelová faulovala Hejtmánkovú. Za zákrok dostala 2 minútový trest. Faulovaná Hejtmánková však chcela oplácať (zrejme aj po slovnej konfrontácii s Weibelovou) a za to jej rozhodca udelil červenú kartu. Vtedy vyskočila hosťujúca lavička na protest a pobrali sa k stolíku časomeračov vydiskutovať si celú situáciu. Zápas sa na pár minút prerušil, hosťujúci tréner dokonca vyšiel na ihrisko a hádal sa s rozhodcom. Dovtedy napínavý zápas sa poriadne pritvrdil a na oboch stranách prevažovali emócie. Zobudilo sa aj domáce publikum a hnalo IUVENTU dopredu. V 13. min. sa už rozhodca zrejme snažil trochu kompenzovať a preto doslova za neviditeľný zákrok posiela na 2.min  domácu Dittelovú.  V 19. min. po sedmičke Tomečkovej bolo vyrovnané 18:18.  V závere Tobiášová premenila 2 sedmičky a jeden gól pridala ešte z hry. Posledný gól na 24:21 po úniku strelila Weibelová. Tréner hostí mal na rozhodcov veľmi ťažké srdce a po skončení zápasu ani nechcel aby si jeho zverenkyne šli podať ruky s domácimi hráčkami.

Domáce tak víťazne uzatvorili sériu troch domácich zápasov s českými mužstvami. Po víťazstvách nad Zlínom 33:23 a Pískom  30:22 porazili aj hráčky Olomouca. V 6. kole WHIL Iuventa cestuje do B. Bystrice a domácemu publiku sa predstaví v sobotu 11.10 o 18.00, keď privíta J. Hradec.

napísal: L. Boka