Dukla vyhrala, vidíme sa vo štvrtok!

intro_piestan3zapas

Bol to hokej, po akom duša michalovského diváka pišťala aspoň od septembra. Dukla dala do zápasu všetko a bolo vidieť, že jej hráči to myslia s návratom do Piešťan na rozhodujúci piaty zápas naozaj vážne. Ako prvý sa o zmenu skóre v 3. minúte pokúšal Chrenko, ktorý vyskúšal lapačku brankára Tomeka. O dve minúty Kmeč našiel voľného Macha, ale ten zblízka napálil iba do Tomeka. O ďalšie dve minúty Štefan ideálne uvoľnil Stríža, ale ten netrafil odkrytú bránu! Dukla tlačila, ale neuspela ani v 17. minúte po ďalšej tutovke Kokyho. Hostia dali o sebe znať až v 22. minúte, napriahol Románek a za brankárom Borkom zazvonila žrď. Aj keď Piešťany začali druhú tretinu lepšie, vrchol hokejovej nespravodlivosti sa udial v 24. minúte, keď sa hostia ujali po šťastnom góle Prokopa vedenia. To však netrvalo dlho, pretože v 32. minúte Chrenko nezištne uvoľnil P. Segľu a ten zblízka rozjasal michalovské tribúny – 1:1. Prešli dve minúty a eufória radosti prepukla znovu. Kmeč vyhral buly, M. Segľa našiel na modrej čiare Škraka a ten bombou od hornej žŕdky poslal Duklu do vedenia! V tretej tretine hostia vystupňovali svoj tlak, ale nad všetkými na ľade vyčnieval mladučký brankár Dukly Pavol Borko. Hlavne on sa postaral o to, že Michalovce už neinkasovali a víťazstvom si vynútili aj štvrtý zápas. Hostia z Piešťan, ktorí si síce ubytovanie v Michalovciach objednali, ale nevzali si so sebou žiadne osobné veci, teda musia neplánovane na východe republiky nocovať. Nuž, prehnané sebavedomie sa občas nevypláca. Čosi o tom vedia aj roztrieskané dvere na ich kabíne v útrobách michalovského zimného štadióna…

Štatistiky:

• Vylúčení: 5:5, navyše Magušin (Piešťany) 10 OT za nešportové správanie.
  • Presilovky: 0:0.
  • Oslabenia: 0:0.
  • Strely: 30:35.
  • Rozhodovali: B. Jura – P. Korba, R. Gavalier.
  • Divákov: 1580.

HK DUKLA: P. Borko – T. Valečko, Hopkovič, L. Škrak, M. Takáč, Lad. Mucha, V. Marinčin, P. Tirpák – P. Segľa, Jur. Faith, Drotár – Martin Segľa, Kmeč, M. Mach – R. Lelkeš, M. Chrenko, F. Koky – Stríž, M. Cútt, B. Štefan.

ŠHK 37: T. Tomek – A. Kolník, Kalafút, Bučka, M. Zajac, Magučin, K. Grman, Poláček, Macháč – M. Baran, J. Prokop, M. Pupák – Románek, M. Peško, Haring – Gálik, F. Novák, Lušňák – Chylo, P. Učeň, Rybárik.

Nasledujúci program
Štvrťfinále play-off:

• 4. kolo (štvrtok 3. 2. 2011 o 17.00 hod.): Michalovce – Piešťany,
  • Prípadné 5. kolo (sobota 5. 2. 2011 o 17.00 hod.): Piešťany – Michalovce.

{yoogallery src=[/images/obr/sport/hokej/s1011/play_off_3zapas] thumb=[polaroid] width=[130] height=[100] title=[ Michalovce -Piešťany 2:1]}